Festivālā „Artissimo” uzstāsies vijolnieks Maksims Vengerovs

Festivālā „Artissimo” uzstāsies vijolnieks Maksims Vengerovs
Publicitātes foto . vijolnieks Maksims Vengerovs
29-06-2013 A+ A-
Festivāla „Artissimo” ietvaros 10. jūlijā plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē uzstāsies vijolnieks Maksims Vengerovs un kamerorķestris „The Master Chamber Players Valencia” (Spānija), kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja festivāla rīkotāji.

Maksimam Vengerovam vēl nav 40 gadu, taču jau labu laiku viņš tiek uzskatīts par vienu no mūsdienu spilgtākajiem, dinamiskākajiem un daudzpusīgākajiem māksliniekiem.

Daži kritiķi apgalvo, ka tādi mākslinieki kā Vengerovs paradās reizi simt gados.

Citi viņu dēvē par mūzikas kolosu un nesatricināmu klinti. Un visi bez izņēmuma izteic visaugstāko atzinību viņa spēles pilnībai un kaismei, ko izstaro mūziķa vijoles skaņa. Nu M. Vengerovs brauc uz Rīgu, lai atskaņotu mūziku no vijolnieku zelta repertuāra.

M. Vengerovs ir uzstājies uz leģendārām pasaules skatuvēm ar vislabākajiem orķestriem pasaulslavenu diriģentu (K. Abado, D. Barenboima, V. Gergijeva, K. Deivisa, L. Māzela, K. Mazūra, Z. Mehtas, R. Muti, A. Papano, M. Jansona u. c.) vadībā un sadarbojies ar aizgājušo gadu dižgariem – M. Rostropoviču, Dž. Šolti, J. Menuhinu. Vijolnieks arī saņēmis divas „Grammy” balvas, četras „Gramophone Award UK” balvas, četras „Edison Award balvas”; divas „Echo Klassik Award” balvas u. c. apbalvojumus. Par sasniegumiem atskaņotājmākslā Vengerovs ir saņēmis M. Rostropoviča dibināto prēmiju GLORIA un D. Šostakoviča prēmiju no J. Bašmeta Labdarības fonda.

Jāpiebilst, ka Maksims Vengerovs ir pirmais klasiskās mūzikas pārstāvis, kurš kļuvis par UNICEF Labas gribas sūtni. Ar šo goda titulu viņš ir uzstājies koncertsērijās Ugandā, Kosovā un Taizemē. Mūziķis palīdz Hārlemas atstumtajiem bērniem, piedalās programmās, kas atbalsta bērnus, kuri kļuvuši par kara konfliktu upuriem, kā arī programmās, kas cīnās pret bērnu narkomāniju. Dienvidāfrikā ar M. Vengerova atbalstu tika izveidots projekts, kurā dažādu rasu un reliģisko konfesiju bērni tapuši iesaistīti kopīgā mācības procesā. M. Vengerovs ir Zārbrikenes Mūzikas augstskolas un Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas profesors, kā arī strādā prestižu starptautisku konkursu žūrijās.

Koncertos Maksims Vengerovs spēlē slaveno Stradivāri vijoli (1727), kas savulaik bija leģendārā Rūdolfa Kreicera īpašumā.

Vēl Maksims Vengerovs ir sapņojis kļūt par diriģentu un par to kļuvis. Taču M. Vengerovam ir vēl divi sapņi: pašam uzrakstīt kādu skaņdarbu vijolei un ar motociklu šķērsot Ameriku.

 

Kamerorķestrī „The Master Chamber Players Valencia” spēlē mūziķi no Valensijas Operas orķestra, ko 2006. gadā izveidoja Lorins Māzels un Zubins Mehta. Orķestra dalībniekus atlasīja abi izcilie diriģenti. 2012. gadā tas kļuva arī par filharmonijas orķestri. Orķestra galvenā diriģenta Rikardo Kazero vadībā šis ansamblis ir kļuvis par nacionālā lepnuma objektu.

Biļetes par Ls 5 – Ls 100 uz 10. jūlija koncertu var iegādāties „Biļešu servisa” kasēs un internetā.

Papildu informāciju par festivālu „Artissimo” vari atrast Hermaņa Brauna fonda mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav