Iznāk Māra Salēja dzejas krājums „Nedaudz vairāk”

Iznāk Māra Salēja dzejas krājums „Nedaudz vairāk”
03-04-2013 A+ A-
Apgādā „Mansards” nācis klajā Māra Salēja dzejoļu krājums „Nedaudz vairāk”, kas izdots pēc 12 gadu pārtraukuma kopš iepriekšejā dzejnieka krājuma.

„Dzejoļiem topot, tie šķituši kaut kas „nedaudz vairāk”. Kā smejies, pievienotā vērtība - bet kam? Dzīvei? Vai man, kurš cīnās ar savu neprasmi notvert šo dzīvību, vibrējumu... un vienlaikus ar prasmi – gadu gaitā iegūto māku „uztaisīt” dzejoli, kad pašam iekšā nekā nav?” teic Māris Salējs.

„Patoss ar gadiem pazūd. Varbūt paliek dzejoļu pastāvēšanas patoss. Kluss un nemanāms, kā no ikdienas murdoņas izniris melodijas fragments. Un tev atļaujas piedzimt jēga, kas jau sen bija piedzimusi pasaulē pirms tevis. Īss, nepelnīts skaistums tikpat īsā, nepelnītā pasaulē. Un tad man savā dzejiskajā iedomībā gribas ticēt, ka dzejas mērķis nav būt vienīgi par izejvielu kaut kam – literatūrteorijai, socioloģijai –, bet „nedaudz vairāk” būt vajadzīgai vēl kādam. Kaut vai vienam cilvēkam,” pauž dzejnieks.

Māris Salējs (1971) iepriekš izdevis divus dzejoļu krājumus – „Māmiņ, es redzēju dziesmu” (1999) un „Mana politika” (2001, Annas Dagdas godalga). Sarakstījis monogrāfiju „Uldis Bērziņš. Dzīve un laiktelpas poētika”, par ko saņēmis Literatūras gada balva, speciālbalvu kategorija. Salējs iztulkojis poļu dzejnieka, Nobela prēmijas laureāta Česlava Miloša autobiogrāfisko eseju grāmatu „Dzimtā Eiropa” (2011).

Dzejas krājuma „Nedaudz vairāk” atvēršanas svētki notiks piektdien, 5. aprīlī, plkst. 18.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja trešajā stāvā. Muzejs atrodas Vecrīgā, Pils laukumā 2.

0 komentāri

Komentāru nav