Sākas XXV Vispārējie Dziesmu un XV Deju svētki

Sākas XXV Vispārējie Dziesmu un XV Deju svētki
Publicitātes foto / dziesmusvetki.tv
30-06-2013 A+ A-
Svētdien, 30. jūnijā, oficiāli sāksies XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kas nedēļas garumā Rīgā piedāvās dažādus svētku pasākumus, noslēdzot programmu 7. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē ar noslēguma koncertu „Līgo” un kopīgu sadziedāšanos visas nakts garumā.

Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku atklāšana notiks ar īpaši izveidotu karogu pacelšanu 420 Latvijas apdzīvotajās vietās. Pēc svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa ieceres 30. jūnijā pašā dienas vidū, kad saule ir zenītā, tiks pacelti Dziesmu un deju svētku karogi, tā simboliski atklājot svētkus visā Latvijā.

Svētku atklāšana novados ir simbolisks un vienojošs brīdis. Svētku dalībnieki, kas dosies uz Rīgu, un mājās palicēji kopā pacels karogu, kas plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai, sagaidot mājās dalībniekus, akcentēja svētku galvenais režisors.

Tā ir skaista, bet aizmirsta tradīcija – pavadīt savējos un novēlēt izdošanos. Visus atklāšanas ceremonijas dalībniekus novados lūdzam iesūtīt mums fotogrāfijas no karoga pacelšanas brīža. Iesūtītos attēlus izmantosim kā atklāšanas pasākuma Dziesmu svētku parkā scenogrāfijas elementus, pauda U. Brikmanis.

Šodien, 30. jūnijā, paredzēti šādi pasākumi: plkst. 11.00 – Ekumeniskais dievkalpojums Rīgas Doma baznīcā; plkst. 12.00 – vokālo ansambļu konkurss (Mazā ģilde); plkst. 13.00–13.40 Dziesmu un deju svētku atklāšanas pasākumi novados; plkst. 14.00 – bērnu folkloras kopu un solistu koncerts „Zvaigžņu sega” (Rīgas Latviešu biedrības namā); plkst. 16.00 – tautas tērpu skate (Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā); plkst. 18.30 – garīgās mūzikas koncerts Rīgas Doma baznīcā; plkst. 21.30 – Dziesmu un deju svētku atklāšana un virsdiriģentu/virsvadītāju godināšana Dziesmu svētku parkā.

Svētku rīkotāji aicina pasākuma apmeklētājus uz izraudzīto koncertu vai sarīkojumu ierasties laikus. Tāpat maksas pasākumu apmeklētāji tiek mudināti ņemt vērā uz ieejas biļetēm uzdrukātās ikonas.

Papildu informācija par Dziesmu svētku norisēm: Dziesmu svētku mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav