Vess Andersons veidos filmu par starpkaru Eiropu

Vess Andersons veidos filmu par starpkaru Eiropu
LETA/EPA. Režisors Vess Andersons
03-04-2013 A+ A-
Režisors Vess Andersons uzsācis darbu pie jaunākās filmas „The Grand Budapest Hotel” un atklājis topošā kinodarba sižetu, kas norisināsies pagājušā gadsimta 20. gadu beigās, raksta ārvalstu prese.

Filmas varoņu stāsts aizsāksies viesnīcā, kur strādā galvenais varoniskāds cienījams portjē Misters Gustave. Viņš sadraudzējas ar jauniņo kolēģi, kurš kļūst par viņa protežē.

Sižetu samezglos kādas ārkārtīgi vērtīgas Renesanses laika gleznas zādzība un atgūšana, notiks cīņa par kādas pasakaini bagātas dzimtas mantojumu, bet fonā norisināsies daudz citu notikumu, kas starpkaru periodā pakāpeniski un neatgriezeniski mainīja Eiropu.

Vess Andersons darbu pie filmas uzsācis jau 2012. gada beigās, līdz šim galvenokārt notikusi aktieru atlase. Ir zināms, ka filmā piedalīsies gan Holivudas, gan Eiropas aktieri, tostarp Bils Murejs, Džūda Lovs, Ouens Vilsons, Džefs Goldblūms, Eduards Nortons, Adrians Broudijs, Tilda Svintone, Viljams Defo un citi. Sākotnēji bija plānots, ka galvenoMistera Gustaves lomu atveidos Džonijs Deps, tomēr viņš projektu pametis un šajā lomā filmā būs redzams Reifs Fainss.

Līdz šim Vess Andersons par filmas sižetu runājis skopi, vien atklājot, ka iedvesmojies no Ernsta Lubiča filmām „To Be or Not to Be” (1942) un „The Shop Around the Corner” (1940), arī Rubena Mamulana „Love Me Tonight” (1932).

Līdz šim izskanējusi informācija, ka jaunā Andersona filma uz lielajiem ekrāniem nonāks 2014. gadā, tomēr studija „Fox Searchlight” pieļauj iespēju, ka „The Grand Budapest Hotel” varētu pie skatītājiem nonākts jau 2013. gada beigās.

Vess Andersons līdz šim guvis panākumus ar filmām „Mēness lēkta karaļvalsts” („Moonrise Kingdom”), „Fantastiskais Lapsas kungs” („Fantastic Mr Fox”), „Karaliskie Tenenbaumi” („The Royal Tenenbaums”) un citām.

0 komentāri

Komentāru nav