Rīgā uzstāsies Ņujorkas Latviešu koris

Rīgā uzstāsies Ņujorkas Latviešu koris
Publicitātes foto . Ņujorkas Latviešu koris
01-07-2013 A+ A-
3. jūlijā plkst. 19.00 ar programmu „Dziesmu vairogs” Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uzstāsies Ņujorkas Latviešu koris.

Diriģenta Andreja Jansona vadītais Ņujorkas Latviešu koris viesojas Rīgā, un tas, piedaloties XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos, koncertēs Latviešu biedrības namā, koncerta programmā piedāvājot klausītājiem gan latviešu kora mūzikas klasiku, gan mūsdienu autoru darbus.

Programmā iekļautas arī tautasdziesmas, kas īpašu skanējumu gūst jaunās apdarēs, un kora dziesmas, kas skanējušas vienmēr, apburot klausītāju ar melodiskām toņkārtām; Emiļa Melngaiļa „Jāņuvakars, Jāzepa Vītola „Gaismas pils”, Riharda Skultes „Līgo saule vakarā”, kā arī Uģa Prauliņa „Kas dziedāja Jāņu nakti”, Valta Pūces „Augu nakti”, Artura Maskata „Jāņu dziesma”, Raimonda Tigula „Dod, Dieviņi” un citas. Koncerta otrajā daļā izskanēs Bruno Skultes un Gunāra Ordelovska skaņdarbi.

1987. gadā Ņujorkas Latviešu koris aicina uz koncertturneju ASV tolaik slavenāko Latvijas kori „Ave Sol”, aizsākot sadarbības projektus starp Latviju un ASV ar pazīstamu latviešu komponistu un mūziķu un koru piedalīšanos. Pēdējos trīsdesmit gadus Ņujorkas koris pasūtījis latviešu komponistiem vairāk nekā 40 skaņdarbu, lielākā daļa ierakstīta kompaktdiskos.

Ņujorkas Latviešu koris muzicējot turpina savas tautas kultūras mantojuma dziesmotās tradīcijas, apliecinot latvisko identitāti un kora mūzikas mīlestību.

Diriģenti – Andrejs Jansons un Laura Padega-Zamura. Koncertā piedalās kokļu ansamblis, Dobeles jauktais koris „Sidrabe”, Dobeles Valsts ģimnāzijas jauktais koris „Sadziedis” un pūtēju orķestris „Dobele”. Koncertprogrammu vada muzikologs Arvīds Bomiks.

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un stundu pirms koncerta par Ls 5, studentiem, skolēniem, pensionāriem – Ls 3.

0 komentāri

Komentāru nav