Dailes teātrī notiks koncerts „Ziedonis. Lācis. Sievietes”

Dailes teātrī notiks koncerts „Ziedonis. Lācis. Sievietes”
F64 . Kārlis Lācis
05-04-2013 A+ A-
Mūžībā aizgājušā dzejnieka Imanta Ziedoņa apaļās jubilejas dienās – 3., 4. un 5. maijā – Dailes teātrī notiks koncerts „Ziedonis. Lācis. Sievietes”, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Dzejnieks Imants Ziedonis Sievieti dzejā gaidījis veselu mūžību, sarunājies ar viņu caur puķēm, teicis tieši, ka viņu mīl, slēpis viņu dzejolī un dārgāko par viņu, iespējams, atstājis aiz dzejoļa. Komponists Kārlis Lācis Ziedoņa Sievietei piešķīris trauslas un kaislīgas mūzikas cēlos vaibstus. Viņus šķir paaudzes un pieredzes, bet vieno iedvesma, ko sniedz Sieviete. Viņi nelaužas tās pasaulē, tikai cienīgi un skaisti stāv uz tās sliekšņa. Ziedonis un Lācis sniedz iespēju uz skatuves saskarties un pieskarties sievietēm, kuras citādi varētu arī nesatikties – Latvijas teātru aktrisēm un dziedātājām.

Koncertā piedalīsies Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Dārta Daneviča, Dita Lūriņa, Inese Kučinska, Agnese Jēkabsone, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa un Jolanta Strikaite, kā arī mūziķi Kārlis Lācis, Gints Pabērzs, Kaspars Zemītis, Ainis Zavackis, Jānis Stafeckis, Artūrs Noviks un Kaspars Grigalis. Idejas autori un īstenotāji – Kārlis Lācis, Artūrs Skrastiņš, Nora Ikstena un Anna Heinrihsone.

Atgādināsim, ka janvārī klajā nāca albums „Ziedonis. Lācis. Sievietes”, un Dailes teātris, iedvesmojoties no šā projekta, to turpina ar koncertu „Ziedonis. Lācis. Sievietes”. Dailes teātrī albumu „Ziedonis. Lācis. Sievietes” var iegādāties par īpašu cenu.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties Dailes teātra un „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv.

Visa informācija par Kārļa Lāča mūzikas albumu „Ziedonis. Lācis. Sievietes” pieejama projekta tīmekļa vietnē šeit. 

0 komentāri

Komentāru nav