Latviešu fotogrāfa Vītoliņa izstāde „100 istabas” Venēcijā

Latviešu fotogrāfa Vītoliņa izstāde „100 istabas” Venēcijā
Vilnis Vītoliņš
05-04-2013 A+ A-
No 5. aprīļa līdz 12. maijam Venēcijā būs apskatāma latviešu fotogrāfa Viļņa Vītoliņa izstāde „100 istabas” (100 Rooms/100 Stanze, kuratore Helēna Demakova). Izstāde notiek sadarbībā ar nodibinājumu „Gervasuti Foundation”. Viļņa Vītoliņa pirmā fotogrāfiju izstāde Venēcijā „100 istabas” ir antropoloģiska mūsdienu Latvijas kultūras dokumentācija, kas sniedz intīmu personiskās dzīves portretējumu autentiskos interjeros.

„Viļņa radītajiem attēliem piemītošā intimitāte ir suģestējoša, akcentē ciešo saikni starp fotografējamām personām un fotogrāfu, starp skatītāju un attēlā redzamoKatrā portretā, šķiet, ir sastindzis bezgalīgs skaits rūpīgi izvēlētu detaļu,kas veido no priekšmetiem, arhitektūras un interjera elementiem sastāvošu personisko pasauli. Vienlīdz svarīgas ir gan fotografējamās personas, gan konteksts, kurā tās tiek fotografētas; katrs attēls ar Viļņa rūpīgi detalizētās fotogrāfijas metodes palīdzību ļauj ieskatīties neatkārtojamā personiskā telpā,” par izstādi stāsta kuratore Helēna Demakova.

Izstādes izvietošana „Gervasuti Foundation” piederošajās telpās nodrošina papildu kontekstu izstādītajiem darbiemkādreiz šajās telpās atradās Venēcijas amatnieku darbnīcas, un tajās joprojām redzamas iepriekšējo iemītnieku paaudžu atstātās pēdas. Arhitektoniskā vide kontrastē ar izstādes darbiem un palīdz izcelt V. Vītoliņa kontekstā balstīto portretu divdabību. „Gervasuti Foundation” redz iespēju sākt jaunu sadarbības projektu ar māksliniekuar „100 istabāmsaistītu Venēcijas projektu, kas piedāvātu gan alternatīvu izpratni par autentiskās vides saglabāšanu, gan starpdisciplināru pieeju kultūras mantojumam.

Vilnis Vītoliņš (dzimis 1955. gadā Cesvainē) ir viens no vadošajiem konceptuālajiem laikmetīgajiem māksliniekiem Latvijā, kas darbojas fotogrāfijas jomāMeistarīgi pārvaldot jaunākās digitālās tehnoloģijas, fotogrāfs spēlējas ar divām galējībāmklaju dokumentālismu un prasmīgu manipulāciju. V. Vītoliņam ir  bijušas personālizstādes Latvijā un Romā, piedalījies grupu izstādēs Latvijā (Mākslas muzejā „Arsenāls”, Mākslas muzejā „Rīgas Birža”, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā) un Maskavā (izstāžu namā „Vinzavod”). Viņa darbi ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā.

0 komentāri

Komentāru nav