Dziesmu svētku koncerti Berga bazārā

Dziesmu svētku koncerti Berga bazārā
Publicitātes foto
02-07-2013 A+ A-
Šogad Kristapa Berga 170 gadu jubilejā viņa celtajā Rīgas pirmajā tirdzniecības pasāžā Berga bazārā notiks vairāki Dziesmu svētku koncerti, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Berga bazāra biedrības direktore Kristiāna Skābarde.

Ar bērnu vokālo ansambļu koncertu 2. jūlijā plkst. 14.00 tiks atklāta XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku programma Berga bazārā. Seši labākie vokālie ansambļi ieskandinās svētkus ar lustīgu un krāsām bagātu koncertrepertuāru, kas sagatavots, sākot ar latviešu tautas dziesmām līdz bērnu jau iemīļotām oriģināldziesmām. Koncertā būs iespēja dzirdēt Jelgavnieku ansambli „Rotiņa”, Lielvārdes ansambli „Mikauši” un divus Rīgas ansambļus – „Kolibri” un „Knīpas un Knauķi”. Pasākumā piedalīsies arī Liepājas ansamblis „Gaismiņa” un Krāslavas ansamblis „Krāslaviņa”.

3. jūlijā plkst. 13.00 norisināsies mazākumtautību kolektīvu un individuālo izpildītāju koncerts „Pacelies spārnos”, kura programmu veidos dažādu Latvijā dzīvojošo kultūru – ebreju, poļu, baltkrievu, krievu, vācu un ukraiņu – vokālo ansambļu un dziedātāju priekšnesumi. Pasākuma režisores Lienes Jēkabsones iecerē ir likt klausītājiem kā putniem pacelties spārnos un mūzikas varā pārlaisties pār  Latviju un iepazīt atšķirīgās kultūras – nacionālos tērpus, mentalitātes un nacionālās kultūras vērtības.

Koncerts būs kontrastu un pārsteidzošu emociju bagāts, tas vēstīs par multikulturālu sabiedrību, kurā cilvēks ar savu atšķirīgo nacionālo identitāti spēj līdzāspastāvēt, vienlaikus bagātinot kultūras dzīvi Latvijā.

5. jūlija koncertā no plkst. 14.00 līdz 16.00 uzstāsies nesen notikušā bērnu vokālās mūzikas konkursa „Balsis” laureāti. Programmā – tautasdziesmu apdares bērnu kora sastāviem. Kopumā tā būs vasarīga koncertprogramma ar tautas melodiju apdarēm, ko pēc vēlēšanās būs iespēja dziedāt līdzi skatītāju rindās.

6. jūlijā no plkst. 18.00 sāksies folkloras dienas intīmākā daļa – stāstnieku klubs –, kas mūsdienu vidē ir kļuvusi nedaudz piemirsta tradīcija. Kopš Birojnīca kļuvusi par iemīļotu pieturas vietu ne tikai mūsdienu lektoriju, diskusiju, prezentāciju un interviju formātam, tā noteikti atbilst folkloras stāstnieku prasībām pēc omulīgām telpām ar intelektuāli rosinošu vidi. Ikviens aicināts pievienoties stāstnieku klubam ar Gunti Pakalnu starp stāstnieku kluba mutīgajām sievām un vīriem.

Amatnieku tirdziņš notiks no 2.–5. jūlijam plkst. 12.00 līdz 18.00.

0 komentāri

Komentāru nav