Lozņica sola Latvijā atgriezties ar jaunu filmas projektu

Lozņica sola Latvijā atgriezties ar jaunu filmas projektu
Kadrs no filmas "Miglā"
LETA
03-04-2013 A+ A-
Ukraiņu režisors Sergejs Lozņica, kurš nupat Latvijas skatītājiem vērtēšanai nodevis Daugavpils apkārtnē uzņemto filmu „Miglā”, sola atgriezties Latvijā ar jaunu filmas projektu.

Režisors filmas pirmizrādē atklāja, ka filmasMiglātapšanā lielu darbu ieguldījuši arī Latvijas speciālisti, kuri ir sava aroda profesionāļi, tādēļ vien būtu vērts vēl kādu filmu šeit uzņemt.

Lai arīMiglāstarptautisko pirmizrādi piedzīvoja jau pērn, tikai 2. aprīlī kinoteātrī „Splendid Palace” piedzīvoja Latvijas pirmizrādi, bet 3. aprīlī jau Lozņicas filmu izrādīs Daugavpilī, tiekoties ar iedzīvotājiem, kuri iesaistījās filmas tapšanā.

SpēlfilmaMiglāuzņemta 2011. gada rudenī Daugavpils apkārtnē 27 dienu laikā. Filmēšanas starptautiskajā komandā tika iesaistīti piecu valstuLatvijas, Krievijas, Vācijas, Polijas un Baltkrievijaskino profesionāļi.

Miglātika iekļauta Kannu kinofestivāla 2012. gada oficiālajā konkursa programmā, un šajā festivālā filma ieguva ārvalstu kinokritiķu FIPRESCI balvu labākā filma.

Spēlfilma stāsta par baltkrievu partizānu cīņām Otrā pasaules kara laikā. Ir 1942. gads, un apkārt norit spraigas partizānu cīņas ar iebrucējiem. Šajos notikumos tiek iejaukts arī Sušķenja, filmas galvenais varonis, kurš tiek vainots vilciena spridzināšanā. Patiesībā viņam ar to nav nekāda sakara, taču partizāni uzskata, ka Sušķenja ir nodevējs, un alkst viņam atriebties. Sušķenja vēlas pierādīt savu nevainību. Filmas galvenais varonis ir nelabvēlīgu apstākļu upuris, kas tikai cīnās par savām tiesībām izdzīvot.

Režisora Lozņicas veidotā filmaMiglāir Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas un Baltkrievijas kopražojuma aktierfilma. No Latvijas puses filmuMiglāproducējis Vilnis Kalnaellis no filmu studijasRija”.

0 komentāri

Komentāru nav