Filmai „Golfa straume zem ledus kalna” panākumi Sanktpēterburgā

Filmai „Golfa straume zem ledus kalna” panākumi Sanktpēterburgā
kadrs no filmas „Golfa straume zem ledus kalna”
02-07-2013 A+ A-
Sanktpēterburgā pagājušajā nedēļas nogalē noslēdzies XXI starptautiskais „Festivālu festivāls”, kurā Latvijas režisora Jevgeņija Paškēviča spēlfilma „Golfa straume zem ledus kalna” (2012) saņēmusi balvu „Bronzas grifs” kā labākā eksperimentālā filma, kultūras portālu „Rīga 2014” informē filmas veidotāji.

„Festivālu festivāls” notiek kopš 1993. gada, un tas ir viens no lielākajiem šāda veida kino pasākumiem. Festivāls ir bez konkursa skates, tajā tiek demonstrētas citos starptautiskos kinofestivālos apbalvotas un skatēs iekļautas spēlfilmas, kā arī kinoklasikas retrospektīvas.

„Festivālu festivāls” vienlaikus notiek vairākos Sanktpēterburgas kinoteātros. Šogad piecu festivāla dienu laikā četros kinoteātros tika demonstrētas 92 filmas, kā arī Sergeja Paradžanova un Iļjas Averbaha retrospektīvas.

„Festivālu festivālā” tradicionāli tiek piešķirtas trīs galvenās balvas – „Zelta grifs” (filmai, ko visaugstāk novērtējuši festivāla viesi un dalībnieki), „Sudraba grifs” (skatītāju simpātiju balva) un „Bronzas grifs” (labākajai eksperimentālajai filmai).

Balvu režisoram Jevgeņijam Paškēvičam pasniedza kinokritiķis Erki Kanto. Viņš pārstāv Holivudā akreditēto ārvalstu žurnālistu apvienību, kas piešķir ikgadējās „Zelta globusa” balvas.

„Festivālu festivāla” nolikumā paredzētas vēl četras citas balvas, vienu no tām – festivāla direkcijas balvu par labāko filmu programmu – saņēma producentu kompānija „Horosho Productions”, kas ir filmas „Golfa straume zem ledus kalna” kopražojuma partneris no Krievijas puses.

Režisoram Jevgeņijam Paškēvičam šis festivāla seanss bija arī iespēja pirmoreiz parādīt savu filmu Sanktpēterburgas kinoprofesionāļiem, kas bija iesaistīti uzņemšanā. Atgādinām, ka Latvijas un Krievijas kopražojuma spēlfilmas otrā daļa (19. gadsimta beigas Krievijā un Francijā) 2006. gadā tika uzņemta Sanktpēterburgā.

Filma „Golfa straume zem ledus kalna” 2012. gada pavasarī nacionālajā filmu festivālā „Lielais Kristaps” atzīta par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu un saņēma balvas arī par labāko režiju, labāko operatora darbu, labāko mākslinieka darbu un labāko skaņu režiju, bet drīz pēc tam tika izvēlēta kā filma, kas pārstāv Latviju sacensībā par ASV Kinoakadēmijas „Oskara”  balvu – kategorijā „Labākā ārvalstu filma”.

Līdz šim filma piedalījusies 14 starptautiskos kinofestivālos. Maskavas kinofestivālā filma „Golfa straume zem ledus kalna” tika iekļauta konkursa skatē.

 

0 komentāri

Komentāru nav