Sergejs Jēgers un „Schola Cantorum Riga” Senās mūzikas festivālā

Sergejs Jēgers un „Schola Cantorum Riga” Senās mūzikas festivālā
Jānis Deinats
02-07-2013 A+ A-
Šovasar gaidāmā Senās mūzikas festivāla ietvaros vienā koncertprogrammā 12. jūlijā Rīgas Domā pirmoreiz satiksies vēsturiskā atskaņojuma jomā kompetentais gregorisko dziedājumu ansamblis „Schola Cantorum Riga” un kontrtenors Sergejs Jēgers, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla organizatori no VSIA „Latvijas Koncerti”.

Koncertā iekļautie dziedājumi iezīmēs visos laikos aktuālo tēmu – svētceļojums. Programmas koncepcijas pamatā ir muzikāli vizuāls uzvedums, kurā skanēs gan gregoriskie un ambroziskie dziedājumi, gan agrīnās daudzbalsības repertuārs.

Kā stāsta „Schola Cantorum Riga” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis, koncertā skanēs tas viss, kas viduslaikos skanējis klosteros un katedrālēs.

„Šoreiz repertuārā izmantoti vairāki unikāli Monteseratas klostera (Spānija) dziedājumi, kas Latvijā vēl nekad nav skanējuši. Tāpat īpašajam kontrtenora un „klostermūku vokālam” pievienosies unikālā viduslaiku instrumenta – rata liras – skanējums. Šis instruments bieži ticis lietots tieši viduslaiku klosteros, taču šodien sastopams ļoti reti, un Latvijā tā būs viena no pirmajām iespējām – dzirdēt tā savdabīgo, skaisto skanējumu,” atklāj Guntars Prānis.

Biļetes uz šo un citiem Senās mūzikas festivāla koncertiem iespējams iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav