Vijolniece Elīna Bukša pārstāv „Rīga 2014” Beļģijā

Vijolniece Elīna Bukša pārstāv „Rīga 2014” Beļģijā
Publicitātes foto . Elīna Bukša Šimē pilī
02-07-2013 A+ A-
Latvijas vijolniece Elīna Bukša jūnija beigās un jūlija sākumā Beļģijā – Valonijas skaistākajās koncertzālēs – sniegusi trīs koncertus, pārstāvot Latviju un Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Trīs koncertos – Monsā 29. jūnijā, Ekosinā 30. jūnijā un Šimē 1. jūlijā – Elīna Bukša uzstājās kopā ar Karalisko Valonijas kamerorķestri. Izsmalcinātajā, nule restaurētajā Šimē pils teātrī koncerta programmā līdztekus Elīnas Bukšas atskaņotajiem Kamila Sensānsa skaņdarbiem skanēja arī orķestra izvēlētais Pētera Vaska „Musica dolorosa”.

Latvijas vēstniecībai Beļģijā, sadarbojoties ar Beļģijas Eno (Hainaut) provinces vasaras festivālu direkciju, šovasar uzsākta sadarbība Karaliskā Valonijas kamerorķestra trīs gadu projektā.

Projekts paredz Eiropas kultūras galvaspilsētu mūziķu un Valonijas kamerorķestra kopēju koncertu sērijas skaistākajās Eno provinces koncertzālēs, kas kulmināciju sasniegs pasākumos 2015. gada vasarā Monsā, kad Monsa būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Šīs vasaras īpašais fokuss uz Latviju un Elīnas Bukšas koncerti aizsāk sadarbību „Rīga 2014” ietvaros. Pēc trīs koncertu sērijas pasākuma rīkotāji, klausītāji un Karaliskā Valonijas kamerorķestra mūziķi Elīnas Bukšas sniegumu vērtēja kā izcilu un emocionāli pārsteidzošu, izsakot cerību uz ciešāku sadarbību nākotnē.

Pēc koncerta Latvijas vēstniecība Beļģijā Šimē pilī rīkoja nelielu pieņemšanu, kurā Beļģijas princis Filips un lūgtie viesi varēja baudīt Latvijas gardumus.

0 komentāri

Komentāru nav