Pasaulslavenie „BBC Singers” sveicina Dziesmu svētkus

Pasaulslavenie „BBC Singers” sveicina Dziesmu svētkus
Publicitātes foto . BBC Singers
02-07-2013 A+ A-
Īpašu muzikālu sveicienu Latvijai XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos paudis pasaulslavenais koris „BBC Singers” un ievērojamais angļu komponists Gabriels Džeksons, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Ievērojamais angļu komponists Gabriels Džeksons (Gabriel Jackson) ir aizrautīgs latviešu kora dziedāšanas tradīciju aizstāvis un labprāt par šo mūzikas fenomenu stāsta pasaulei. Viņš jau vairākas reizes viesojies Latvijā, sadarbojoties gan ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori „Latvija”, gan citiem māksliniekiem. Šogad prestižais mūzikas izdevējs „Hyperion Records” izdevis Gabriela Džeksona CD „A Ship With Unfoirled Sails”, ko ieskaņojis koris „Latvija”.

2010. gadā Gabriels Džeksons kļuva par pasaulslavenā kora „BBC Singers” oficiālo komponistu. Latvijas Nacionālais kultūras centrs piedāvāja „BBC Singers” iedziedāt Dziesmu svētku logotipu. Viņi piekrita. Tā kā aplikācija paredz iespēju iedziedāt jebkādu melodiju, Gabriels Džeksons šim mērķim sakomponēja jaunu, 25 sekundes garu Dziesmu svētku zīmei veltītu skaņdarbu. Šis ir pasaules pirmatskaņojums!

Gabriels Džeksons un „BBC Singers” vecākais producents Maikls Emerijs (Michael Emery) ir Latvijas Republikas vēstniecības Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē viesi Dziesmu svētkos.

„BBC Singers” sveicienu Dziesmu un deju svētkiem vari noskatīties

 

 

0 komentāri

Komentāru nav