Rīgas centrā būs brīvdabas kinoteātris „Kino pagalms”

Rīgas centrā būs brīvdabas kinoteātris „Kino pagalms”
filmas „Blancanieves” publicitātes foto
03-07-2013 A+ A-
Rīgā, Blaumaņa ielas 20. nama pagalmā, 5. jūlijā tiks atklāts „Kino pagalms” – jauna āra kino terase pašā pilsētas centrā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē topošā kinoteātra pārstāvji.

„Kino pagalma” veidotāju pārstāve Zane Ozola sola, ka visas vasaras garumā skatītājiem tiks piedāvātas kino zelta laikmeta pērles, kulta filmas un retrospektīvas programmas, izmeklēts humors un jaunākie kases grāvēji, aizliegtie un skandalozie kinodarbi. Filmas tiks demonstrētas  visas septiņas nedēļas dienas.

„Kino pagalma” jūlija repertuārā iekļautas: grafiti mākslinieka Benksija filma „Izeja ir caur dāvanu veikalu” („Exit Through the Gift Shop”), dokumentālā filma „Svētība” („Baraka”), 2013. gada melnbaltā mēmā filma „Sniegbaltīte” („Blancanieves”), kuras stāsts norisinās toreadoru Seviljā. Tiks demonstrēta kulta režisora Mārtina Skorsēzes filmu retrospektīva. Kino klasikas seansā varēs noskatīties Odrijas Hepbernas slaveno filmu „Brokastis Tifānijā” („Breakfast at Tiffany's”), bet no franču kino krājumiem izvēlēta filma „Bordelis „Apolonīda””(„L'Apollonide (Souvenirs de la maison close)”). Kā akcentē Zane Ozola, šīs ir tikai dažas no filmām, kas „Kino pagalmā” tiks demonstrētas šomēnes. Interesenti aicināti sekot programmai www.kinopagalms.lv.

Filmas tiek demonstrētas ar digitālo projektoru uz 8 reiz 11 metrus liela piepūšamā ekrāna, kas īpaši paredzēts lietošanai brīvā dabā. Lielākā daļa filmu tiks demonstrētas ar latviešu un angļu un/vai krievu subtitriem (precīza informācija – programmā).

Labāko skaņas kvalitāti nodrošina skaņu sistēma – Silent Cinema/Disco Wi-Fi bezvadu austiņas katram skatītājam personiskai lietošanai seansa laikā. Tās garantē augstas kvalitātes skaņu, ļauj pielāgot sev vēlamo skaļumu un sarunāties ar draugiem, netraucējot citiem.

Visu dienu „Kino pagalmā” darbosies kafejnīca un bārs. Sāna terase un kafejnīcas zona ir aprīkota ar saulessargiem – viegls lietus netraucēs baudīt kino un pēc tam uzkavēties ilgāk, daloties iespaidos par redzēto ar draugiem!

Katru dienu „Kino pagalmā” viesosies „Rīga Radio” 94,5 FM, tiešraidē no plkst. 19.00 atskaņojot lielisku mūziku un autorraidījumus.

Līdz ar „Kino pagalma” atklāšanu Rīgā tiek atklāta vēl viena radoša vieta – „Kvartāls Tango” –, kas tiks veidota kā skaista, mājīga, zaļa un patīkama oāze pilsētas centrā.

„Tā būs vieta, kurā varēs ne vien ērti dzīvot un strādāt, bet arī baudīt mākslu un kultūru. Tāpēc brīvdabas kino, īsi pirms iecerētajiem kvartāla attīstības turpmākajiem darbiem, ir lieliska vieta, lai rīdzinieki un viesi atklātu šo vietu un novērtētu iespēju aktīvajā Rīgas centrā mierīgi, droši atpūsties un gūt emocijas,” stāsta Juris Dreimanis, projekta attīstītāja „TA projekts” pārstāvis.

„Kino pagalms” ir atvērts darba dienās no plkst. 12.00, brīvdienās no 17.00 līdz pēdējam apmeklētājam. Līdz jūlija vidum visi seansi sākas plkst. 23.30, bet vasaras gaitā, sekojot saulei, filmas sāksies agrāk, kad satumsīs.

0 komentāri

Komentāru nav