Daina Dieva, Gregs Heinss un citi festivālā „Zemlika”

Daina Dieva, Gregs Heinss un citi festivālā „Zemlika”
F64
03-07-2013 A+ A-
Rudens mūzikas, mākslas un ražas festivāla „Zemlika”, kas jau trešo gadu rudenī notiks Latvijas mazākajā pilsētā Durbē, organizatori izziņojuši pirmos māksliniekus, kā arī sākuši biļešu tirdzniecību uz 25. un 26. oktobrī gaidāmo pasākumu.

Festivālā uzstāsies Daina Dieva no Lietuvas, Gregs Heinss (Greg Haines) no Lielbritānijas, Jozefs van Visems (Jozef Van Wissem) no Nīderlandes, apvienība „K-X-P” no Somijas un „Urban Trio” no Latvijas.

Kā sola organizatori „SKYR”, drīzumā festivāla programma tiks vēl papildināta gan ar vairākiem pašmāju un ārvalstu mūziķiem, gan citām nu jau neiztrūkstošām tradicionālās kultūras, mākslas un izglītojošām aktivitātēm.

Biļetes uz festivālu „Zemlika” nopērkamas internetā Bezrindas.lv. Tikai pirmo 50 biļešu cena ir 1 lats. Tuvojoties pasākumam, tās kļūs dārgākas, turklāt, ņemot vērā festivāla norises telpu ietilpību, uz festivālu „Zemlika” pārdošanā ir stingri ierobežots biļešu skaits.

Par festivāla māksliniekiem

Daina Dieva ir lietuviešu mūziķe un māksliniece no Kauņas. Lai arī pati nelabprāt ļaujas aicinājumiem definēt savu mūziku, Dainas Dievas daiļradē saklausāma gan dark ambient, gan post folk žanram raksturīgā estētika, gan misticisma un senatnīgas daudzbalsības iezīmes.

Gregs Heinss ir jaunās paaudzes pianists un komponists no Lielbritānijas, kurš pēdējos gadus, līdzīgi kā daudzi citi ārvalstu mūziķi, dzīvo Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Mūziķis jau agrā bērnībā izrādīja interesi par klavierspēli, bet vēlāk apguvis arī čella spēli un aizrāvies ar elektronisko mūziku. Viņu varētu ierindot līdzās tādiem savas paaudzes domubiedriem kā Nils Frāms (Nils Frahm), Olafurs Arnaldss (Ólafur Arnalds), Pīters Broderiks (Peter Broderick) un citi. Gregs Heinss šogad uzstājas Roskildes festivālā Dānijā, bet drīz vien pēc viņa koncerta Durbē pirmizrādi Karaliskās Operas namā Londonā piedzīvos režisora Deivida Deivsona (David Dawson) iestudētā baleta izrāde Karaliskā baleta trupai, kurai Gregs komponējis mūziku.

&feature=share&list=PLB8CA113F900F0338

Jozefs van Visems  ir holandiešu avangarda komponists un baroka lautas meistars, kas beidzamos gadus biežāk uzturas Ņujorkā, ASV. Jozefs van Visems koncertējis dažādās pasaules vietās, gan lasa lekcijas par lautas „atbrīvošanas” tēmu, gan muzicējis duetā ar pazīstamo režisoru Džimu Džārmušu (Jim Jarmusch). Abi ir izdevuši vairākus studijas ierakstus, turklāt nesen par abu komponēto mūziku Džārmuša pēdējai filmai „Only Lovers Left Alive” saņēmuši „Cannes Soundtrack Award 2013”, ko piešķir labākajam Kannu kinofestivāla konkursa filmu skaņas pavadījumam.

„K-X-P” ir grupa no Helsinkiem, Somijā. Tās mūzika tiek raksturota kā „gotisks „LCD Soundsystem” vai kā „sintezatoru kraut rock”. Grupas mūziku raksturo „bezgalīgas atsauces” uz visdažādāko žanru mūziķiem, izpelnoties ievērību gan mūzikas klausītāju, gan kritiķu vidū.

„Urban Trio” ir Latvijas mūziķu apvienība, ko veido pianists, komponists un Latvijas Radio 3 „Klasika” ētera balss Edgars Raginskis, viens no trīsdesmitgadnieku paaudzes profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem saksofonistiem Arvīds Kazlausks un dīdžejs Kristaps Krievs, kurš daudziem pazīstams ar savu skatuves vārdu DJ Krii.

Mūziķi kopīgi ir izveidojuši koncertprogrammu „Lielpilsētas stāsts”, kas nesen izskanējusi arī „Rīgas festivāla” koncertā Saulkrastos un kuru paši dēvē par „laikmetīgās mūzikas ceļojumu pa pilsētas džungļiem”. Savā programmā trio iekļāvis gan komponistu Jaceka Grudzeņa, Hansa Otes, Karenas Tanakas un Jakoba ter Velheisa, gan pašu radītus darbus.

Jau ziņots, ka mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls „Zemlika” arī šogad aptvers vairākus mākslas žanrus – mūziku, teātri, jauno mediju mākslu un vizuālo komunikāciju un kino.

Galvenokārt bērniem un jauniešiem, bet reizē arī citiem interesentiem, būs iespēja piedalīties gan mūzikas, gan jauno mediju mākslas meistarklasēs.

Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kā ēdienkarte tiks veidota, lielākoties izmantojot tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla „Zemlika” norises vietas Durbē būs vairākas – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā joprojām būs 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncerti divu dienu laikā – no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb folkmūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai, un, uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās iepriekš minētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav