Pasaules filmu festivāls kinoteātrī „Kino Bize”

Pasaules filmu festivāls kinoteātrī „Kino Bize”
F64
03-07-2013 A+ A-
Kaņepes Kultūras centrā – kinoteātrī „Kino Bize” – no 8. līdz 11. jūlijam norisināsies Pasaules filmu festivāls, kurā būs apvienotas divas starptautiskas filmu programmas ar filmām, režisoriem un lektoriem no visas pasaules, kultūras portālu „Rīga 2014” informē KKc pārstāvji.

Programmu papildinās muzikālas vakara performances un tikšanās ar festivāla viesiem neformālā gaisotnē Kaņepes Kultūras centrā.

Pasaules filmu festivālu veidos starptautiskā dokumentālo filmu festivāla „Millenium” un īpašā divu dienu „Cine-Scapes” programma.

„Millenium” ir starptautisks dokumentālo filmu festivāls, kurā tiek atlasītas filmas no visas pasaules. Festivāls norisinās jau piekto gadu, bet tā programmu pirmo reizi izrādīs Latvijā. Tā mērķis ir atspoguļot neatkarīgo kino veidotāju darbus, atklājot jaunus talantus un atbalstot māksliniekus, kuri iegulda enerģiju, lai atklātu savādo, svešo, kas ļauj mums saprast savu sarežģītību un pieņemt savu atšķirību.

Filmu programma „Cine-Scapes” ir vairāku ar antropoloģijas un filmu veidošanas jomām saistītu profesionāļu un entuziastu veidota jaunāko, spožāko filmu atlase. Tā ir veidota sadarbībā ar Latvijas Antropologu biedrību un ar unikāliem kinematogrāfiskiem novērojumiem pievēršas galvenajai tēmai „Performance/jaunrade” (Performance/Creation).

Klātienē būs iespēja tikties arī ar vairākos filmu forumos augstu novērtētās filmas „Čella stāsti” („Cello Tales”) režisori Annu Šilcu un filmas „Šahta Nr. 8” režisori Mariannu Kātu.

Pasaules filmu festivāla laikā vakaru izskaņā pēc filmām Kaņepes Kultūras centrā norisināsies īpaši festivālam veltīti muzikāli notikumi un performances. Tāpat neformālā gaisotnē būs iespēja tikties ar festivāla viesiem.

Ieejas maksa uz vienu filmu – 1,50 lati. Festivāla ieejas karte uz visām filmām – 8 lati. Biļetes un festivāla kartes iepriekšpārdošanā var iegādāties kinoteātrī „Kino Bize”, Skolas ielā 15, vai biļešu tirdzniecības vietā www.bezrindas.lv

Visu Pasaules filmu festivāla seansu programmu meklē šeit.

0 komentāri

Komentāru nav