Jūlija vidū gaidāma ikgadējā „Dabas koncertzāle”

Jūlija vidū gaidāma ikgadējā „Dabas koncertzāle”
Andris Soms
03-07-2013 A+ A-
Šogad divos pasākumos atkal izskanēs zinātnes, mūzikas un mākslas projekts „Dabas koncertzāle”, kas pēc ilgāka laika atgriezīsies Ziemeļvidzemē, kur meklējami tā pirmsākumi, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Andris Soms.

Pirmais no tiem notiks 27. jūlijā netālu no Latvijas himnas radītāja Baumaņu Kārļa dzimtās puses – Viļķenes pagastā, arheoloģiskajā piemineklī Unguriņkalnā. Savukārt otrs pasākums notiks 3. augustā Ikšķiles novada Ogres zilajos kalnos.

„Dabas koncertzāles” tēma un galvenais varonis pilnībā tiks atklāts 17. jūlija preses konferencē, kas notiks Ogres zilajos kalnos. Tāpēc līdz 16. jūlijam visi interesenti aicināti iesūtīt vēstules ar minējumiem par to, kas būs šā gada galvenais varonis.

Vēstules sūtiet uz e-pasta adresi: natureconcerthall@gmail.com ar norādi „DK 2013 varonis”. Pirmajam un katram astotajam pareizās atbildes iesūtītājam balvā tiks iepriekšējā gada „Dabas koncertzāles mūzikas kompaktdisks „Bombina bombina”.

Nojausmai „Dabas koncertzāles” veidotāji sniedz dažas uzvedinošas norādes. Par šā gada temata un galvenā varoņa krusttēvu un krustmāti var saukt Aivaru Bigaču un Valdu Gaili no Ogres pašvaldības. Šā gada temata trīs raksturojošās krāsas ir balta, zilganzaļa un brūna.

Tradicionāli „Dabas koncertzāles” pasākumu ievadīs zinātniskā daļa. Tajā no plkst. 19.00 darbosies vairāk nekā 15 laboratoriju un darbnīcu. Vērojot, klausoties un līdzdarbojoties aptuveni divus desmitus tūkstošu gadu sena veidojuma dzīves stāstā, varēs tuvāk iepazīt 2013. gada tematu un galveno varoni. Šo stāstu zinātniskais saturs šogad ir Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes profesora Vitālija Zelča un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku pārraudzībā.

Ap plkst. 22.00 „Dabas koncertzāli” turpinās muzikāli mākslinieciskā daļa. Tai vizuālo ietērpu – skatuvisko risinājumu, video projekcijas un izgaismojumu – kā allaž, nodrošinās Roberts Rubīns, Viktors Keino un Oskars Timbars.

Muzikālo priekšnesumu izspēlēs Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Andris Sējāns, Valdis un Rūta Muktupāveli un Anrijs Grinbergs.

Lai arī „Dabas koncertzāles” abi pasākumi notiks pašā vasaras pilnbriedā, vakari var būt pavēsi. Tāpēc pasākuma veidotāji iesaka: omulībai pēc saules rieta var noderēt piemērots apģērbs un pašu līdzi paņemtais cienasts, tēja, kafija u. c. Pasākumu laikā nenotiks ēdienu un dzērienu tirgošana. Noderēs arī savi paklājamie vai sēžamie un kabatas lukturītis atpakaļceļa izgaismošanai. Aktuāli ir dažādi pretinsektu līdzekļi.

Atgādinām, ka „Dabas koncertzāle” ir projekts, kas apvieno zinātni, dramaturģiju, mūziku un mākslu, ar mērķi palielināt sabiedrības interesi par dabas aizsardzības jautājumiem un videi draudzīgu atpūtu dabā. Projekta idejas autori ir mūziķis Ingus Ulmanis, vides zinātņu maģistre Silvija Nora Kalniņš un ornitologs Otars Opermanis. Katru gadu „Dabas koncertzāles” bezmaksas pasākumi notiek citā vietā un „namatēva” un mūzikas iedvesmotāja godā ir savs varonis, kas ir kādas Latvijas augu, kukaiņu, putnu vai dzīvnieku sugas pārstāvis vai ģeoloģisks objekts.

„Dabas koncertzāles” pirmsākumi meklējami Ziemeļvidzemē, kur 2006. gadā sākās ar mazliet vairāk par 500 cilvēku „ģimenisku” sarīkojumu Valtenberģu muižas parkā Mazsalacā par godu kukainim – lapkoku praulgrauzim.

Pēc tam katru gadu vasaras mēnešos tika rīkoti divi pasākumi dažādās Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) vietās Ramatā, Valkā, Salacgrīvā, Valmierā un Strenčos. Kopš 2009. „Dabas koncertzāles” pasākumi notiek ārpus Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta robežām Daugmalē, Raunā, Aizkrauklē, Nīcā, Mērsragā un Demenē.

Vairāk par „Dabas koncertzāli” var uzzināt „Dabas koncertzāles” tīmekļa vietnē un Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapas sadaļā „Aktualitātes”. Kā allaž, „Dabas koncertzāles” ir bez maksas.

 

0 komentāri

Komentāru nav