Izdota „Latvieša lielā dziesmu klade”

Izdota „Latvieša lielā dziesmu klade”
Publicitātes foto
03-07-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar mūzikas izdevniecību „Musica Baltica” ir laidis tautās 360 dziesmu krājumu, tā saturā atrodami visi tie skaņdarbi, kas tiks atskaņoti Dziesmu svētku sadziedāšanās naktī uzreiz pēc svētku noslēguma koncerta, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Dziesmu svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Krājuma veidotājs ir komponists, diriģents, Dziesmu svētku sadziedāšanās nakts mākslinieciskais vadītājs Juris Vaivods, kurš izdevumā iekļāvis visdažādāko žanru – no tautasdziesmām līdz rokmūzikai – latviešu dziesmas, kas iemantojušas tautas atzinību un mīlestību.

Juris Vaivods pauž: „Atzīmēšu, ka šis krājums pilnīgi noteikti domāts lietošanai arī laikā starp Lielajiem Dziesmu svētkiem. Tas noderēs ikkatrā latviešu ģimenē, svinot svētkus, jubilejas, visbeidzot, vienkārši kopā muzicējot. Galu galā, Dziesmu svētku sadziedāšanās naktī mēs paspēsim izdziedāt vien apmēram 100 dziesmu, bet krājumā ir veselas 360!”

Andris Sējāns, diriģents, dziedātājs, mūzikas autors, aranžētājs, Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas valdes loceklis, izdevniecības „Musica Baltica” izpilddirektors par šo krājumu ir sajūsmā: „Jau paspēju to iemēģināt, svinot Jāņus! Jums to vajadzētu dzirdēt – Zigmara Liepiņa Kvazimodo dziedājums ap pussešiem Jāņu rītā vientuļu klavieru pavadījumā… Bet pamanīju arī, ka kladē ir tādas dziesmas, kuras es pat tā īsti nemaz nezinu, kas šādu muzicēšanas procesu padara jo interesantāku. Tīri praktiskā lietošanā mūziķim krājums ir ļoti ērts – neviena skaņdarba laikā nav jāpāršķir lappuses turp vai atpakaļ. Un vēl, beidzot man top skaidras pavadījuma harmonijas daudzām no dziesmām, kuras citkārt, spēlējot pēc dzirdes, tā uzreiz ir grūti atrast.”

„Latvieša lielā dziesmu klade” atrodama Latvijas lielāko grāmatnīcu – „Jāņa Rozes grāmatnīca”, „Valters un Rapa”, „Zvaigzne ABC” – grāmatu plauktos.

Dziesmu un deju svētku dalībnieki aicināti meklēt „Musica Baltica” tirdzniecības vietas, kas svētku nedēļas laikā būs ne tikai veikaliņš Rīgā K. Barona 39, bet arī Vērmanes dārzā (no 2. līdz 7. jūlijam), kā arī Mežaparka estrādes teritorijā no 5. līdz 7.  jūlijam, jo tur, uzrādot svētku dalībnieka ID karti, krājumu varēs iegādāties par īpašu cenu – Ls 6 (parastā cena „Musica Baltica” tirdzniecības vietās – Ls 8).

0 komentāri

Komentāru nav