Nacionālajā teātrī top 10 aktrišu kopdarbs „Meitenes”

Nacionālajā teātrī top 10 aktrišu kopdarbs „Meitenes”
03-04-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālajā teātrī 9. maijā pirmizrādi piedzīvos iestudējums „Meitenes”, ko veido režisors ir Elmārs Seņkovs un dramaturģe Rasa Bugavičute. Lomās 10 Nacionālā teātra aktrises: Dace Bonāte, Lolita Cauka, Astrīda Kairiša, Lāsma Kugrēna, Līga Liepiņa, Inta Tirole, Gunta Virkava, Māra Zemdega, Katrīna Meteļica vai Agate Zemniece.

Izrāde būs par Annu, 34 gadus vecu aktrisi, un viņas meitu Martu, kuru attiecību stāsts veidojas kā atgādinājums visiem par būtisko un skaisto, kas mums ir dots – ģimeni, bērniem, līdzcilvēkiem, ar kuriem mums mūžam jāmācās rast kopīga valoda. Vai viņas sadzird viena otru? Vai prot abas novērtēt to, ka viņas viena otrai ir?

Izrādes galveno tēlu Annu visas astoņas aktrises ne tikai spēlēs, bet tas ir arī viņu, režisora un dramaturģes kopīgi izdomāts tēls, lai it kā caur Annas piedzīvoto kā skatītājiem, tā aktrisēm pašām būtu iespējams atskatīties un vēlreiz izvērtēt to, kas un kāpēc ir noticis tieši tā, kā noticis.

„Uzzinot, ka būs jāstrādā ar TĀDĀM aktrisēm, no viņām gribējās, ko mācīties, saprast, uztvert, līdz no profesiju skarošajām tēmām nonācām pie dzīves patiesajām vērtībām un pārdzīvojumiem, pie īstenības – attiecībām, laimes, sāpēm un tamlīdzīgi,” par izrādes ideju stāsta dramaturģe Rasa Bugavičute, piebilstot, ka izrādē aktrises centīsies caur vieglām rotaļām un spēlēm runāt par būtisko – mātes un bērna savstarpējām attiecībām.

0 komentāri

Komentāru nav