Dziesmu un deju svētku norisē iesaistīti 400 brīvprātīgie

Dziesmu un deju svētku norisē iesaistīti 400 brīvprātīgie
Kaspars Garda, Rīga 2014
04-07-2013 A+ A-
Lai nodrošinātu veiksmīgu XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku norisi, iesaistīti 400 „Rīga 2014” brīvprātīgie no visas Latvijas.

Brīvprātīgie darbojas visos lielākajos svētku pasākumos – svētku atklāšanā, Koru karos, dziesmu un deju koncertos, konkursos, gadatirgū, deju lielkoncertā, sadziedāšanās, kā arī ir iesaistīti informācijas centru darbā un palīdz Rīgā iejusties ārvalstu kolektīviem. Lielākā brīvprātīgo iesaiste nepieciešama svētku dalībnieku gājienā un noslēguma koncertā „Līgo!” Mežaparka Lielajā estrādē.

Svētku laikā nodibinājuma „Rīga 2014” birojs kļuvis par brīvprātīgo darba centru, no kurienes tiek koordinēts brīvprātīgo darbs, tiek izsniegtas brīvprātīgo identifikācijas kartes un koši dzeltenie krekliņi, pēc kuriem brīvprātīgos var atšķirt norises vietās.

Brīvprātīgo pieteikšanās, mācības par svētku norisi un brīvprātīgā darba principiem tika organizētas jau kopš aprīļa. Par pirmo pulcēšanās vietu brīvprātīgajiem kļuva Mežaparka Lielā estrāde, kad daudzbalsīgais brīvprātīgo koris iedziedāja svētku logotipu.

Lai šajos valstiskajos svētkos varētu iesaistīties arī brīvprātīgie no reģioniem, līdzīgi kā svētku dalībniekiem, Dziesmu un deju svētku nedēļā viņiem nodrošinātas naktsmītnes skolās, ļaujot jauniešiem no Daugavpils, Liepājas un citām attālākām Latvijas vietām būt par daļu no Dziesmu un deju svētkiem. Gados cienījamākais brīvprātīgais ir septiņdesmit četrus gadus vecais Marģers no Rīgas, kurš savulaik ir bijis svētku dalībnieks un šajos svētkos darbojās Mežaparkā.

Dziesmu un deju svētku brīvprātīgajiem būs iespēja iesaistīties arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumos, tostarp Pasaules koru olimpiādē, kas ir pasaulē vērienīgākais koru sadziedāšanās pasākums un, pulcējot apmēram 20 000 dziedātāju no visas pasaules, 2014. gadā notiks Rīgā.

Brīvprātīgo darbu Dziesmu un deju svētkos organizē nodibinājums „Rīga 2014” kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

0 komentāri

Komentāru nav