Dokumentālās filmas „Dziesmu svētki – tautas kustība” pirmizrāde

Dokumentālās filmas „Dziesmu svētki – tautas kustība” pirmizrāde
Publicitātes foto / dziesmusvetki.tv
05-07-2013 A+ A-
Piektdien, 5. jūlijā, plkst. 21.00 ar pirmizrādi uz lielā ekrāna Esplanādē un „Lattelecom” televīzijā ceļu pie skatītājiem sāks dokumentālā filma „Dziesmu svētki – tautas kustība”, tādējādi filmas autori ļaus skatītājam sajust Dziesmu svētku nozīmi visai latviešu tautai.

Šajā dokumentālajā filmā pirmo reizi kopā ir salikti arhīva materiāli, sākot no pirmajiem līdz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem, informēja „Platforma” izpildproducents Pāvils Raudonis.

Filma vēsta par to, kā no Dikļiem, kur, mācītāja un rakstnieka Jura Neikena aicināti, uz kopkori pulcējās pirmie dziedātāji no visa novada, tālāk ceļš veda līdz pirmajiem Dziesmu svētkiem Rīgā, kur Latviešu biedrības namā izskanēja pirmajiem Dziesmu svētkiem Kārļa Baumaņa sarakstītā dziesma, kas kļuva par valsts himnu, „Dievs, svētī Latviju”.

„Latviešu Dziesmu svētki aizsāka garīgu kustību, kas vairoja tautas nacionālo pašapziņu. Savukārt nacionālā pašapziņa radīja vajadzību pēc savas valsts. Mūsu valsts – Latvija – un Dziesmu svētki ir vienoti. Kamēr Latvijā skan Dziesmu svētki, tikmēr ideja par savu valsti ir dzīva,” teic filmas producents Andrejs Ēķis.

Filmas režisore ir Ilze Šņore, komponists – Mārtiņš Brauns, aizkadra balss – Katrīne Pasternaka, scenāriste – Ilona Bērziņa un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Ilma Grauzdiņa, operatori – Edgars Jākobsons un Inese Tīkmane, datorgrafika – Juris Matuzelis, skaņas operatori – Osvalds Ostrovskis un Ilvars Veģis, montāžas inženieris – Jānis Ērglis.

Filmas veidotāji ir kompānija „Platforma”, un tā tapusi sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo kultūras centru un „Lattelecom”. Filma būs skatāma visās „Lattelecom” televīzijas platformās – interaktīvajā televīzijā, virszemes televīzijā un „Lattelecom” interneta televīzijā.

0 komentāri

Komentāru nav