Baltijas baleta festivāls – no klasikas līdz avangardam

Baltijas baleta festivāls – no klasikas līdz avangardam
F64
03-04-2013 A+ A-
Kā ik gadu, arī šopavasar Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās norisināsies Starptautiskais Baltijas baleta festivāls – „No klasikas līdz avangardam”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla organizatori.

Festivāls tradicionāli tiks atklāts ar vērienīgu bezmaksas koncertu Rīgas dzelzceļa stacijā. Atklāšanas koncerts norisināsies 22. aprīlī plkst. 17.00. Baleta svētki divu nedēļu garumā turpināsies ne tikai galvaspilsētā, bet viesizrādes notiks arī Latvijas novadu centros – Valmierā, Rēzeknē, Kuldīgā, Liepājā un Preiļos.

Festivāla viesu vidū būs mūsdienu deju grupa no Norvēģijas Jū Stremgrēna (Jo Strømgren) vadībā, kas Latvijas skatītājiem demonstrēs izrādes „Ping Pong” un „Football” – dejas un sporta simbiozi. Baltijas Baleta festivālā Skandināviju pārstāvēs arī Dānijas deju grupa „Kasandra” ar absurdo un humoristisko deka-dejas priekšnesumu „Displacement” („Pārvietošana”). Savukārt ar interaktīvo atrakciju „Krēsli” festivālā piedalīsies Sarānas pilsētas „Theatre de la Tete Noire” no Francijas.

Baltijas Baleta festivālā varēs noskatīties arī pasaulē vecākās profesionālās stepa deju grupas „Step Afrika” (ASV) izrādi.

Festivāla kulminācijā 29. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā norisināsies Galā koncerts, kurā piedalīsies Austrijas, ASV, Dienvidkorejas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Ukrainas un Vācijas baleta zvaigznes.

Paralēli dejas izrādēm, festivāla ietvaros būs apskatāma Ķīnas fotomākslinieku izstāde, Bruno Birmaņa fotoizstāde „Ballet.Beyond” (Balets.Viņpus), kā arī Mākslas akadēmijas Dizaina un Vizuālās nodaļas studentu izstāde „Dejas tēls vizuālajā mākslā un dizainā”. Mencendorfa namā mākslas cienītājiem būs skatāma Rīgas un Sankt-Pēterburgas mākslinieku izstāde „Baleta brīnumainā pasaule”.

„Pavasarī jau astoņpadsmito reizi Rīgā un visā Latvijā gaidāmi baleta svētki, kas ik gadu deju parāda kā daudzveidīgu, spēcīgu, krāšņu, sajūtām un atklājumiem bagātu mākslas žanru. Ceru, ka arī šogad skatītājiem tas būs aizraujošs piedzīvojums,” novēl festivāla direktore Lita Beiris.

Festivāla izrāžu programma, Rīgā un citās Latvijas pilsētās, atrodama Baltijas Baleta festivāla oficiālajā mājaslapā. Biļetes uz izrādēm nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav