Latvijā viesojas UNESCO Izpildpadomes prezidente

Latvijā viesojas UNESCO Izpildpadomes prezidente
Kaspars Garda, Rīga 2014
05-07-2013 A+ A-
Dziesmu svētku laikā, no 5. līdz 8. jūlijam, Latvijā viesojas UNESCO Izpildpadomes prezidente Alisandra Kaminsa. Viņa ieradusies, lai apmeklētu XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pasākumus, godinot to, ka Dziesmu un deju svētku tradīcija ir iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē UNESCO LNK konsultante Liene Krīvena.

Alisandra Kaminsa tiksies arī ar Latvijas amatpersonām un kultūras nozares speciālistiem, kā arī iepazīsies ar nozīmīgākajiem kultūras projektiem Latvijā.

Alisandra Kaminsa ir no Barbadosas un pašlaik pilda UNESCO Izpildpadomes prezidentes pienākumus. Vizītē Latvijā viņa ieradusies, atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) prezidentes, kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes ielūgumam.

Alisandra Kaminsa ir viena no ietekmīgākajām personībām, kas šobrīd nosaka UNESCO dienaskārtību, vīziju, mērķus un darba stilu.

„Īpaši aktīvi viņa iesaistās jautājumos par mantojuma saglabāšanas un attīstības izaicinājumiem, starptautisko organizāciju lomu mantojuma un identitātes stiprināšanā, kolektīvās atmiņas veicināšanā un veidošanā, kā arī par muzeju attīstību un to lomu sabiedrības labklājības veicināšanā,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.

„Ar savu bagātīgo pieredzi, strādājot dažādās valstīs, vairākās starptautiskās organizācijās un ar cilvēkiem no visas pasaules, viņai ir izveidojies unikāls viedoklis un vīzija par kultūras, mantojuma, kolektīvās atmiņas, arhīvu un bibliotēku attīstību, starptautisko sabiedrību un būtiskāko ikvienas kopienas identitātes saglabāšanā,” skaidro Baltiņa.

Vizītes laikā Alisandra Kaminsa uzstāsies Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un UNESCO LNK Asamblejas kopsēdē par UNESCO mantojuma programmu mijiedarbību un nākotnes attīstības perspektīvām, tiksies ar kultūras un ārlietu ministriem, iepazīsies ar Latvijas Nacionālā kultūras centra darbu, apmeklēs Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pasākumus.

Kopā ar Lietuvas un Igaunijas UNESCO nacionālo komisiju un kultūras centru pārstāvjiem Alisandra Kaminsa pārrunās Baltijas Dziesmu un deju svētku tradīcijas kā UNESCO atzīta cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma vērtības attīstības tendences.

Viņa apmeklēs Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, kuras celtniecība ir UNESCO atbalstīts projekts, un tiksies ar tās direktoru, UNESCO LNK Zināšanu sabiedrības programmu padomes priekšsēdētāju Andri Vilku. Tāpat Alisandra Kaminsa iepazīsies ar UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto nomināciju „Latvijas Centrālās Padomes memorands”, kas glabājas Latvijas Kara muzejā, kā arī viesosies UNESCO LNK birojā.

UNESCO Izpildpadome ir augstākā UNESCO pārvaldes institūcija, kas darbojas UNESCO Ģenerālās konferences starplaikos. Iepriekš Alisandra Kaminsa ir bijusi UNESCO Pasaules mantojuma komitejas priekšsēdētāja, UNESCO Ģenerālās konferences Administratīvās komisijas priekšsēdētāja, UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskās ekspertu grupas prezidente, kā arī ilgus gadus vadījusi Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) darbu kā tās prezidente.

Alisandra Kaminsa ir atzīta par vienu no 60 UNESCO izcilākajām sievietēm, kuras sniedz būtisku ieguldījumu UNESCO misijas un ideju izvirzīšanā un īstenošanā.

 

0 komentāri

Komentāru nav