Blokflautas virtuoze saspēlēsies ar klavesīnisti

Blokflautas virtuoze saspēlēsies ar klavesīnisti
Publicitātes foto . klavesīniste Ieva Saliete
05-07-2013 A+ A-
Viena no šīs vasaras Senās mūzikas festivāla īpašajām viešņām ir vācu blokflautas virtuoze Doroteja Oberlingere, kuru dzirdēsim Mazajā ģildē 12. jūlija koncertā. Saspēlē ar Latvijas spožo klavesīnisti Ievu Salieti un Bāzelē dzīvojošo baroka čella spēles meistarīgo pārvaldītāju Ilzi Gruduli Doroteja Oberlingere piedāvās aizraujošu baroka un „Sturm und Drang” perioda autoru mūzikas programmu, kur goda vietā mīlīgais Georgs Fīlips Tēlemanis, elegantais Georgs Frīdrihs Hendelis un kvēlais Karls Fīlips Emanuels Bahs.

Doroteja Oberlingere ir pašas dibinātā „Ensemble 1700” vadītāja, kā arī pasaulslaveno orķestru „Sonatori de la Gioiosa Marca”, „Musica Antiqua Köln”, „Akademie für Alte Musik Berlin”, „London Baroque”, „Academy of Ancient Music” un „Zefiro” sadarbības partnere. Viņa ieguvusi prestižo „Echo Klassik” balvu kā „Gada instrumentāliste 2008”. Kopš 2004. gada mūziķe ir Zalcburgas „Mozarteum” profesore un Senās mūzikas institūta vadītāja.

Klavesīnistes Ievas Salietes interese par klavesīnspēli radusies Latvijas Mūzikas akadēmijā Ainas Kalnciemas klavesīna klasē. Sekoja vēsturisko taustiņinstrumentu studijas Freiburgas Mūzikas augstskolā pie Roberta Hilla, kā arī zināšanu pilnveidošana kamermūzikas un basso continuo jomā Bāzeles „Schola Cantorum”.

No 1996. līdz 2010. gadam Ieva dzīvoja Freiburgā kā brīvmāksliniece, muzicējot Eiropas vadošajos senās mūzikas orķestros, tostarp Freiburgas baroka orķestrī, „Ensemble 415”, Bāzeles kamerorķestrī u. c. Patlaban Ieva Saliete dzīvo Latvijā, sadarbojas ar orķestri „Sinfonietta Rīga” baroka projektos, turpina solo un kamermūzikas projektus Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra „Les Passions de l’Ame” klavesīniste. Pasniedz klavesīna spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

19. starptautisko Senās mūzikas festivālu rīko VSIA „Latvijas Koncerti”.

0 komentāri

Komentāru nav