„Mākslas Morzes ābece” Rietumu Bankas mākslas galerijā

„Mākslas Morzes ābece” Rietumu Bankas mākslas galerijā
Publicitātes foto
05-07-2013 A+ A-
Rietumu Bankas mākslas galerijā atklāta mūsdienu Latvijas mākslinieku darbu izstāde „Mākslas Morzes ābece”. Visus tās dalībniekus apvieno sadarbība ar galeriju „Happy Art Museum”. Tās mākslinieki jau ceturto reizi demonstrē savus darbus bankas galerijā.

Šoreiz izstādē Rietumu Bankā piedalās galerijas pastāvīgie autori: gleznotāji Sergejs Djomins ar tikko tapušu oneirisku gleznu ciklu, ekspresīvais Gustavs Filipsons, psihedēliskais minimālists Augusts Zariņš, Dags Vidulejs ar erotisko grafiku, politiskās groteskas meistare Ilze Jaunberga un sociālās ironijas meistars Juris Dimiters. Neatņemama ekspozīcijas sastāvdaļa ir Zigmunda Bieļa pēdējos gados radītās elegantās skulptūras.

 

Izstāde ir veltīta slavenajam amerikāņu izgudrotājam Semjuelam Morzem, kas savu karjeru sāka kā mākslinieks, apguva gleznošanu Anglijā un gleznoja izcilu laikabiedru, draugu – politiķu un rakstnieku – portretus. Pēc telegrāfa koda izgudrošanas, atrodoties slavas un labklājības virsotnē,  viņš izrādīja labvēlību nabadzīgiem māksliniekiem un atbalstīja viņu mākslinieciskos centienus.

Veltot izstādi Semjuelam Morzem, tās veidotāji vēlas atgādināt par cilvēka intelekta brīnumainajām spējām, par pašizziņas un unikālas mākslas valodas – daiļrades koda un ābeces – meklējumu nepieciešamību.

Galerija „Happy Art Museum” ir dibināta 2009. gadā. Tās moto: izstāžu zāles „Pinakotēka” (tajā agrāk regulāri tika rīkotas konceptuālas, sociāli aktīvas izstādes) demokrātisko tradīciju turpināšana.
Izstāde Rietumu Bankas galerijā būs atvērta divas nedēļas.

0 komentāri

Komentāru nav