Top mākslas projekts „Kur ir mūsu mīļais zinātnieks?”

Top mākslas projekts „Kur ir mūsu mīļais zinātnieks?”
Publicitātes foto
05-07-2013 A+ A-
Šobrīd uzsākts darbs pie jauna, mūsdienīga mākslas projekta „Kur ir mūsu mīļais zinātnieks?”, kas būs iekļauts „Rīga 2014” tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

Projektu veido „Virtuālā Studija Urga”, sadarbojoties māksliniekam Aigaram Bikšem, kuratoram Viesturam Graždanovičam un literātam Mārim Bērziņam, kuri jau šobrīd strādā pie projekta izveides, kas apvienos animāciju, spēlfilmu un instalāciju, un būs apskatāms nākamā gada rudenī.

Instalācijas pamatā ir stāsts, kā pēc neveiksmīga eksperimenta ir pazudis kāds zinātnieks, kas nodevies neatļautām manipulācijām ar dzīvības eliksīru.

Vizuālais materiāls tiks izvietots vienistabas dzīvoklī, kas trīs identiskās versijās kalpos kā socializācijas elements – kā tikšanās vieta, lasītava, semināru, diskusiju un lekciju telpa, kurā vienlaicīgi var tikties un diskutēt dažādu viedokļu pārstāvji, tostarp arī jaunie un jau pieredzējušie fiziķi.

Projekta galvenie varoņi – japānis, krievs un latviete – ir veidoti no plastilīna. Projekta filmēšana norisinājusies gan Hadronu lielajā paātrinātājā Šveicē, gan Japānā, gan tiks filmēta arī Rīgā Dziesmu svētku gājiena laikā. Instalāciju būs iespējams skatīt laika posmā no 2014. gada 26. septembra līdz 27. oktobrim.

Kā stāsta projekta autori, caur mākslas darbu plānots vērst sabiedrības uzmanību un rosināt diskusiju par mūsu tuvākā vai tālākā nākotnē iespējamajiem priekšstatiem – par pasauli, mums pašiem, enerģiju un matēriju.

Aigars Bikše akcentē, ka projektu īpašu padara tas, ka tā pirmsākumi meklējami jau 2005. gadā, kad mākslinieks ilgāku laiku uzturējies Japānā, kas ar Japānas kultūru nesaistītam cilvēkam arī varētu šķist, kā ceļojums citā realitātē.

Projekta norises laikā plānotas dažādas aktivitātes – radošās darbnīcas, lekcijas un tikšanās, kas instalāciju padarīs ne vien par mākslas objektu, bet arī par sociāli interaktīvu vidi.

0 komentāri

Komentāru nav