Ogu tirgus un dāņu pūtēji Kalnciema kvartālā

Ogu tirgus un dāņu pūtēji Kalnciema kvartālā
Publicitātes foto
05-07-2013 A+ A-
Kalnciema kvartālā sestdien, 6. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks sezonas ogām veltīts tirdziņš, uzstāsies Kopenhāgenas pašvaldības jauniešu pūtēju orķestris, bet mākslas galerijā notiks tradicionālās Turcijas gleznošanas tehnikas uz ūdens virsmas – ebru – meistarklase, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Kalnciema kvartāla pārstāvji.

Tirdziņā varēs iegādāties lācenes, mellenes, meža zemenītes, ķiršus un ērkšķogas, vēl pēdējās šīs sezonas zemenes un reti pieejamās un gardās ogas lācenes. Varēsit uzzināt par jaunākajām ievārījumu un kompotu gatavošanas tendencēm, bet Mārtiņš Rītiņš sagaidīs ar gailenēm un jaunajiem kartupelīšiem, kā arī citiem gardumiem.

Plkst. 15.00 uz brīvdabas skatuves kāps Kopenhāgenas pašvaldības jauniešu pūtēju orķestris, kas ieradies sniegt koncertus Latvijā sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu Latvijā.

Dienas garumā Kalnciema kvartāla mākslas galerijā varēs apmeklēt meistarklasi par tradicionālo Turcijas gleznošanas tehniku uz ūdens virsmas – ebru.

Zīmējums tiek zīmēts ar krāsām, kas neizšķīst ūdenī, bet paliek uz ūdens virsmas. Krāsas savstarpēji nesajaucas, un tās veido neatkārtojamus ornamentus. Tad var paņemt papīra lapu un uzmanīgi uzklāt uz zīmējuma. Jāpagaida dažas sekundes, un, lapu paņemot aiz malām, jāļauj ūdenim satecēt, tad liek uz horizontālas virsmas un ļauj izžūt. Katrs zīmējums uz ūdens ir unikāls.

Meistarklasi vadīs gleznotāja un vizuālās mākslas pasniedzēja Irina Trumpele. Dalības maksas 2 lati. Materiāli iekļauti cenā.

Savukārt vakarā Vīnu veikalā apmeklētāji gaidīti uz Dziesmu svētku koncertu tiešraidi – plkst. 17.00 Pūtēju orķestru dižkoncertu, bet plkst. 22.00 Deju lieluzvedumu „Tēvu laipas”.

Vairāk par pasākumiem Rīgas radošajos kvartālos lasi šeit.

0 komentāri

Komentāru nav