Svētku dalībnieku gājiens un noslēguma koncerts „Līgo”

Svētku dalībnieku gājiens un noslēguma koncerts „Līgo”
Publicitātes foto / dziesmusvetki.tv
06-07-2013 A+ A-
7. jūlijā plkst. 9.45 no Rīgas Latviešu biedrības nama sāksies pūtēju orķestra Karoga gājiens, kura laikā līdz Brīvības piemineklim tiks nests Līgo karogs, Deju svētku karogs un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogs. Karogu nesējus pavadīs 1000 pūtēju orķestru mūziķu, veidojot Dziesmu svētku vēsturē skaitliski lielāko pūtēju orķestri, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Dziesmu svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Ievērojot vairāk nekā gadsimtu senu tradīciju, Līgo karogs ticis nests visos iepriekšējos 24 Dziesmu svētkos: pirmo svētku svinīgajā aktā Baumaņu Kārļa skaņdarba „Dievs, svētī Latviju” pirmatskaņojums idejiski sasaistījies ar Rīgas Latviešu biedrības sagatavoto dāvanu – Leipcigā īpaši šūdinātā Līgo karoga pasniegšanu. Karoga dāvinātāju vēlēšanās bijusi, lai karogs allaž glabātos Rīgas Latviešu biedrībā un svētku reizēs vienmēr tiktu nests svētku parādes gājienu priekšgalā.

Plkst. 10.00 pie Brīvības pieminekļa tiks pasniegtas XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku Lielās balvas, kuras pasniegs:
senioru korim – Valsts prezidents Andris Bērziņš, vīru korim – Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, sievu korim – Ministru prezidents Valdis Dombrovskis,  jauktajam korim – kultūras ministre Ž. Jaunzeme-Grende, jauniešu deju kolektīvam – Valsts prezidents Andris Bērziņš, vidējās paaudzes deju kolektīvam – Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, senioru deju kolektīvam – Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, pūtēju orķestrim – kultūras ministre Ž. Jaunzeme-Grende, mazākumtautību kolektīvam – Valsts prezidents Andris Bērziņš, tautastērpu skates laureātam – Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pēc apbalvošanas plkst. 10.15 ceļā dosies Svētku gājiena dalībnieki. Gājiena sākums ir Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra un Smilšu ielas stūrī pie Bastejkalna, kur atradīsies „Lattelecom” „Uzgavilē.lv” sveicēju video ekrāns un Rīgas domes sveicēju tribīne. Gājiena sākuma posmā gar Bastejkalnu ir izvietotas 25 Dziesmu svētku laika zīmes, kurās iegrebti svētku gada skaitļi un Ausekļa vārdi, kas skan Jāzepa Vītola komponētajā „Gaismas pilī” – Dziesmu svētku simbolā.

Gājiena secību vari apskatīties šeit:

Tālāk ceļš vedīs gar Brīvības pieminekli un pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim, kur pa vidu (Dzirnavu iela) gājienu sveiks pūtēju orķestri, bet pie Dailes teātra folkloras kopas, kā arī svētku virsvadītāji, virsdiriģenti un valsts amatpersonas.

Dziesmu svētku gājiens ir svētku kulminācija pilsētvidē. Tajā piedalās gan svētku dalībnieki, gan organizētāji.

Svētku dalībnieku gājiens turpināsies līdz plkst. 15.00 Tas būs skatāms ne tikai klātienē, bet arī tiešraidē LTV1 (gājiena tiešraide no Brīvības pieminekļa) un LTV7 (tiešraide ar intervijām un reportāžām no Dailes teātra), kā arī tiešstraumē un pēc raidījuma demonstrējuma www.ltv.lv.

Dziesmu svētku lieldraugs „Lattelecom” aicina atsūtīt savu sveicienu Dziesmu un deju svētku kolektīvam wwww.uzgavile.lv, kas gājiena laikā, konkrētajam kolektīvam tuvojoties, tiks parādīts uz viena no diviem ekrāniem (Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra un Smilšu ielas stūrī pie Bastejkalna un pirms Ģertrūdes ielas), lai gājējus uzmundrinātu, iepriecinātu un atbalstītu.

Dalībnieki pēc gājiena tālāk dodas uz Mežaparku, kur notiks svētku Noslēguma koncerts. Gājienus veido režisors Uģis Brikmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš un projektu vadītājs Reinis Druvietis.

7. jūlijā saistībā ar Svētku dalībnieku gājienu no plkst. 8.00 līdz gājiena noslēgumam tiks veiktas izmaiņas atsevišķos sabiedriskā transporta maršrutos. Izmaiņas skars 1., 2., 3., 6., 9., 11., 13., 14., 16., 20., 21., 24., 30., 40. un 50. autobusa maršrutu, 5., 6., un 7. tramvaja maršrutu, 1., 3., 12., 14., 17., 19., 24., 25. trolejbusa maršrutu, kā arī 200., 206., 212., 212a., 216., 220., 222., 224., 236., 237., 267., 271. minibusa maršrutu. Attiecīgajā laika posmā tie pasažieri, kuri iegādājušies un lieto abonementa biļetes mainītajos autobusu, trolejbusu vai tramvaju maršrutos, drīkst tās izmantot citos autobusu, trolejbusu un tramvaju maršrutos, braucienu nereģistrējot. Vairāk informācijas – „Rīgas satiksmes” mājaslapā.

 

0 komentāri

Komentāru nav