Rīgas Pasaules filmu festivāls kinoteātrī „Kino Bize”

Rīgas Pasaules filmu festivāls kinoteātrī „Kino Bize”
Publicitātes foto
08-07-2013 A+ A-
Šonedēļ no pirmdienas līdz ceturtdienai kinoteātrī „Kino Bize” norisināsies pirmais Rīgas Pasaules filmu festivāls, kurā būs apvienotas divas starptautiskas filmu programmas ar filmām un režisoriem no dažādiem pasaules nostūriem. Programmu papildinās muzikālas vakara performances un tikšanās ar festivāla rīkotājiem un viesiem Kaņepes Kultūras centrā.

Pasaules filmu festivālu veidos starptautiskā dokumentālo filmu festivāla „Millenium” un īpašā divu dienu programma „Cine-Scapes”. „Millenium” ir unikāls, starptautisks dokumentālo filmu festivāls, kas Beļģijā norisinās jau vairākus gadus un kurā tiek atlasītas filmas no visiem pasaules kontinentiem.

Pirmdien festivāls tiks atklāts tieši ar trim filmām no „Millenium” programmas: skaisti smeldzīgu stāstu par krāšņas Klusā okeāna saliņas izzušanu ar vietējo kopienu filmā „Reiz te bija sala” (2010), ASV akadēmiķu un militāristu slēpto sadarbību Afganistānas ieņemšanā filmā „Human Terrain” (2009) un vienu gadu ilgu ķīniešu ģimenes dokumentēšanu filmā „Kad zars lūst” (2012), kas žilbinošās Beižinas pakājē savas dienas aizvada nelielā būdiņā.

Otrdien sāksies festivāla otrā programma „Cine-Scapes”, kuras veidošanas grupu vadīja antropologs un filmu veidotājs Karlo Kubero no Puertoriko, kurš sniegs nelielu ievadlekciju par kopējo tēmu „Performance/jaunrade”. Tāpat viņš kopā ar jauno itāliešu režisoru Enriko Baroni pēc katras filmas uz lielā ekrāna saslēgsies tiešsaistē ar katras rādītās filmas veidotājiem, lai tie sniegtu nelielu komentāru par savu filmu un atbildētu uz skatītāju jautājumiem. Trešdien un ceturtdien klātienē būs iespēja tikties arī ar vairākos filmu forumos augstu novērtētās filmas „Čella stāsti” režisori Annu Šilcu un filmas „Šahta Nr. 8” režisori Mariannu Kātu.

Rīgas Pasaules filmu festivāla vakaros pēc filmām Kaņepes Kultūras centrā norisināsies īpaši festivālam veltīti muzikāli notikumi un performances. Pirmdien festivāla vakara atklāšana ar rīkotājiem un viesiem no plkst. 23.00.

Informāciju par festivālu vari atrast šeit:

Ieejas maksa uz vienu filmu – Ls 1,50. Festivāla ieejas kartes uz visām filmām līdz pirmdienas pēcpusdienai varat iegādāties par Ls 8. Biļetes un festivāla kartes var iepriekšpārdošanā iegādāties kinoteātrī „Kino Bize”, Skolas ielā 15, vai biļešu tirdzniecības vietā „Bez rindas".

0 komentāri

Komentāru nav