LNB skatāma restauratoru darbu izstāde „Pirms... pēc”

LNB skatāma restauratoru darbu izstāde „Pirms... pēc”
Publicitātes foto
08-07-2013 A+ A-
Līdz 10. augustam Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālē 2. stāvā apskatāma restauratoru darbu izstāde „Pirms... pēc”, kas veltīta LNB Restaurācijas centra 25. gadadienai un piedāvā ieskatīties gan spilgtos restaurācijas piemēros, gan bibliotēkas krājumā esošo vērtību saglabāšanā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LNB pārstāve Signe Valtiņa.

Izstādē apmeklētāji varēs aplūkot 16.–20. gadsimta restaurētās grāmatas, grafikas un plakātus. Restauratoru darbs atklāts īsos restaurācijas stāvokļa aprakstos, kas pievienoti oriģinālam un parāda dažādas restaurācijas specializācijas.

Savā ikdienā LNB restauratori veic grāmatu, karšu, grafiku u. c. kultūras liecību konservāciju un restaurāciju, atjauno bojātos bibliotēkas materiālus un dāvā iespēju tos lasītājiem izmantot jaunā kvalitātē. Restauratori arī novērtē LNB krājuma glabāšanas apstākļus un konsultē jautājumos, kas saistīti ar bibliotēkas krājumu saglabāšanu.

LNB restaurācijas darbu izstāde ir apliecinājums ne tikai rūpīgam darbam daudzu gadu garumā un profesionālām zināšanām, bet arī īpašai attieksmei pret kultūras mantojuma saglabāšanu.

0 komentāri

Komentāru nav