Starptautiskā jauniešu kultūras apmaiņas programma

Starptautiskā jauniešu kultūras apmaiņas programma
Kaspars Garda, Rīga 2014 . apmaiņas laikā taps video izstāde, kas būs skatāma 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014”
Līdz 15. jūlijam Latvijā tiekas četrdesmit jauniešu no Turcijas, Nīderlandes, Somijas, Maltas un Latvijas, lai piedalītos studentu bezpeļņas organizācijas „BEST-Riga” rīkotajā jauniešu apmaiņas programmā „Roots in Europe, culture in heart!” („Saknes Eiropā, kultūra sirdī!”).

Katra no piecām dalībvalstīm gan rīkos līdzīgu jauniešu apmaiņu savā valstī, gan piedalīsies partnervalstu rīkotajos projektos. Kultūras apmaiņas mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par savu piederību Eiropas kopienai caur kultūrvēsturisko prizmu, iepazīt savas kultūras mantojumu, saskatīt līdzības un atšķirības starp partnervalstīm ar dažādu kultūras izteiksmes līdzekļu palīdzību (teātra etīdes, video, dejas, dziesmas, foto). Jaunieši iepazīstinās ar savu kultūru, akcentējot tās senās tautas tradīcijas, kas saglabājušās līdz mūsdienām un joprojām ir aktuālas dažādos dzīves svētkos un ikdienā.

Apmaiņas laikā taps video izstāde, kas būs skatāma 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014”.

Ar atraktīvu, jauniešu veidotu priekšnesumu un prezentāciju palīdzību rīdzinieki un pilsētas viesi tiks iepazīstināti ar projektu un tā rezultātiem 14.  jūlija vakarā, kad paredzēta izstādes oficiālā atklāšana. Izstādē būs vērojami projekta gaitā veidotie video materiāli, kuros tiks apkopota kultūras apmaiņas norise.

Interesenti varēs sekot projekta norisei emuārā „Roots in Europe, culture in heart!”, ko veidos un papildinās dalībnieki, aprakstot savus dienas spilgtākos iespaidus, emocijas un atziņas, kā arī daloties ar uzņemtajiem foto mirkļiem un iemūžinātajiem video kadriem.

Galvenais projekta atbalstītājs ir ES programma „Jaunatne darbībā”. Kultūras apmaiņu atbalsta arī uzņēmumi „Latvijas tekstils”, „Riga Wake park”, „Antalis”, „Ādažu čipsi”, „Sofrost”, „Fazer”, „Aldaris”, „Red bull” un „Coca-cola”, kā arī Svilpaunieku bazārs, kur jaunieši iepazīsies ar latviešu māla podu un svilpaunieku darināšanas tradīcijām.

Kultūras apmaiņā piedalās starptautiskās bezpeļņas organizācijas BEST dalībnieki no Stambulas, Delftas, Helsinkiem un Rīgas, kā arī Maltas Zeta padome, organizē „BEST-Riga”.

Par „BEST-Riga”

„BEST-Riga” ir viena no 95 studentu bezpeļņas organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) lokālajām grupām, kuras atrodas 33 Eiropas valstīs. „BEST-Riga” apvieno 45 aktīvus un radošus RTU studentus. BEST darbojas jau 25 gadus, lai tehnisko zinātņu studentiem nodrošinātu iespēju pilnveidoties un paplašināt zināšanas un pieredzi starptautiskā līmenī.

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar piemērot atbildību par tajā iekļautās informācijas jebkuru iespējamo izmantojumu.

Projekta mājaslapa:

0 komentāri

Komentāru nav