„Totaldobže” mākslas centrā – tango vakars un „Melnie caurumi”

„Totaldobže” mākslas centrā – tango vakars un „Melnie caurumi”
Publicitātes foto
08-07-2013 A+ A-
Šonedēļ „Totaldobže” mākslas centrs piedāvā divus pasākumus – kārtējo tango vakaru un projekta „Melnie caurumi” improvizāciju ar sešu dažādu stilu un instrumentu mūziķiem, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja mākslas centra pārstāvji.

Otrdien, 9. jūlijā, „Totaldobže” mākslas centrā atgriežas „tango nuevo” pasniedzējs un dīdžejs Aigars Stirna. Nodarbība dažāda līmeņa dejotājiem sāksies plkst. 19.00, un tūlīt pēc nodarbības plkst. 20.30 – „tango nuevo” milonga. Milonga ir dejas vakars tiem, kuri dejo tango, lai gan to apmeklēt aicinām arī tos, kas vēl tikai domā uzsākt mācīties. Ja būs silts vakars, dejas notiks uz terases, lai gan grīda atkal pieejama arī Mazajā zālē.

Ieejas maksa par vienu nodarbību – četri lati, abonements vienam mēnesim – Ls 10, milonga – Ls 2.

Savukārt ceturtdien, 11. jūlijā, notiks nākamā „Melnā cauruma” improvizācija. Tajā piedalīsies Siegfried (Francija; čells), Ilze Gagaine (vijole), Ieva Supjeva (flauta), Linda Leimane (elektroakustiskā mūzika), Edgars Mākens (sintezators) un Krists Aankovskis (skaņu ieraksti).

Siegfried ir franču džeza mūziķis, kurš iesaistās visdažādākajos muzikālajos projektos, vienmēr meklējot jaunus izaicinājumus. Siegfried bieži uzstājas Francijā un ārpus tās dažādās „eksotiskās” valstīs, piemēram, Malaizijā, Ukrainā, Latvijā u. c. Mūziķa uzstāšanās katrreiz ir unikāla, pat sekojot vienai tēmai, Siegfried vienmēr improvizē. Viņa instrumenti ir sintezators un čells. Šoreiz Siegfried spēlēs čellu, kā skaņas tiks apstrādātas ar „loop” un citu efektu aparātiem. Siegfried uzstājas gan kopā ar džeza profesionāļiem, gan underground mūzikas scēnas pārstāvjiem, gan solo. Viņa mērķis nav kļūt slavenam, bet realizēt sevi mūzikā. Pirms diviem gadiem Siegfried uzstājās Kaņepes Kultūras centrā teātra festivāla „Homo Novus” atklāšanā, video vari noskatīties

Ilze Gagine ir akadēmiskās mūzikas pārstāve. Viņas improvizācija, spēlējot vijoli „Spoken Word” improvizācijā, kas notika Totaldobže mākslas centrā 7. jūnijā, lieliski papildināja četru citu mūziķu un trīs dzejnieku sniegumu šajā vakarā. Ilze piedalījās arī multimediālā performancē „Portāls”, ko iestudēja amerikāņu komponists Ričards Kamerons-Volfs (Richard Cameron-Wolf) 2012. gada „Baltajā naktī” topošajā multifunkcionālajā koncertzālē.

Ieva Supjeva improvizācijā iesaistīsies, spēlējot flautu.

Linda Leimane ir topoša akadēmiskās mūzikas komponiste, kas šogad ir saņēmusi bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie komponista Rolanda Kronlaka. Linda mērķtiecīgi padziļina savu saistību ar laikmetīgo mūziku, radot skaņdarbus gan korim, gan klavierēm, gan elektroniskajai mūzikai, kā arī sadarbojoties ar citu žanru pārstāvjiem.

Edgars Mākens ir pazīstams kā grupu „Gaujarts” un „Manta” vokālists un spēlē gan ģitāru, gan taustiņinstrumentus. Pagājušajā nedēļā notikušajā „Spoken Word” improvizācijā divatā kopā ar dzejnieci Ingu Gaili Edgars kārtējo reizi sevi apliecināja kā īpaši jūtīgu pianistu, kurš viegli veido kā izcili smalkas harmonijas, tā arī disharmonijas, veikli manipulējot ar tām un nemanāmi aizvedot klausītājus emocionālā iztēles ceļojumā.

Krists Zankovskis, viens no performanču apvienības „Totaldobže” dibinātājiem un dalībniekiem (2000–2003), pēdējo desmit gadu laikā ir kļuvis par autodidaktu mūzikā, gan pats veidojot dažādus muzikālus projektus, gan pievienojoties tiem kā viesmūziķis, izmantojot sintezatorus un elektroniku. Krists iesaistīsies improvizācijā ar saviem skaņu ierakstiem, ko veicis pilsētvidē gan Parīzē, gan Rīgā un citur.

Projektu atbalsta VKKF.

Sākums – plkst. 21.00 (precīzi laikā). Improvizācija divās daļās, vienas daļas garums – aptuveni 30 minūtes. Ieeja – Ls 3 vai 5 „dobžiki”.

0 komentāri

Komentāru nav