Izstaigā „Stūra māju”!

Apraksts:

Okupācijas muzeja projekts „Stūra māja” deva iespēju visplašākajai sabiedrībai iepazīties ar bijušās Valsts drošības komitejas jeb čekas galveno mītni Rīgā, izveidojot izstādi par tās darbību Latvijā un sagatavojot ēkas apskates maršrutu. Cilvēki varēja apskatīt ieslodzījuma kameras, pagrabus, pastaigas laukumus, pratināmo personu pārvadājamo liftu un izmeklētāju kabinetus. Tas bija atklājums jaunajai paaudzei un valsts viesiem, vienlaikus arī piemiņa tiem, kas cietuši čekas ēkas sienās. Tā sauktajos čekas pagrabos bija instalācija no Nacionālās sardzes materiāliem, tika eksponētas kameras un virtuve. Sestajā stāvā no augšas varēja novērtēt pastaigu laukumus un apskatīt šauro telpu pratināmo īslaicīgai novietošanai. Piektajā stāvā bija stāsts par robežsardzes priekšnieku, ģenerāli Ludvigu Bolšteinu, kurš, protestējot pret Latvijas okupāciju, darba kabinetā nošāvās.

Tematiskā līnija: Brīvības iela

Sākās: 30.04.2014 21:00

Beidzās: 18.10.2014 21:00

Vieta:

  • "Stūra mājā" Brīvības ielā

Notikuma veids:

  • Izstāde
  • Pasākums

Notikuma kategorija:

  • Vēsture

Notikuma auditorija:

  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

VDK ēka jeb Stūra māja Latvijas okupācijas piecdesmitgadē kļuva par totalitārās varas spilgtāko simbolu, un tā joprojām ir pagājušā – totālo karu, masu represiju un genocīda – gadsimta relikts 21. gadsimta Rīgā. 2014. gads bija īstais brīdis, lai mainītu Stūra mājas likteni, lai atvērtu durvis un saskartos ar ēkā ieslēgto pieredzi, likteņiem, tos pilnībā apzinoties, izprotot un pārradot. Stūra māja bija atvērta no 1. maija līdz 19. oktobrim, piedāvājot apmeklēt Okupācijas muzeja iekārtoto ekspozīciju, ekskursiju „Čekas pagrabos” gida pavadībā un piecas izstādes – „Draudzības (re)konstrukcija”, „Latvieša koferis”, „Par spīti visam”, „10 lietu stāsti par cilvēku un varu” un „Liktens lietu muzejs”, kas no dažādiem skatpunktiem traktēja cilvēka un varas attiecības pagātnē, kuras joprojām iespaido mūsu šodienas apziņu.

Web adrese: https://www.facebook.com/sturamaja?fref=ts

Rīga2014

3 komentāri

Ivars

01.10.2014 23:19

Vai nebūtu iespējams vēl izstādi pagarināt? Līdz gada beigām, teiksim. Spriežot pēc tā, ka biļetes jau izpārdotas, vēl gribētāju būtu. Mani ieskaitot. Bezmaksas daļu pirmajā stāvā gan paspēju redzēt.

Max

14.05.2014 12:01

pagaidām esmu apmeklējis Okupācijas muzeja iekārtoto bezmaksas ekspozīciju (ieeja no stūra brīvības/stabu) - ir vērts! bija interesanti un informatīvi. plašs ieskats Latvijas vēsturē, foto un video instalācijas, dažādi eksponāti, rāda dokumentālas filmas, liecinieku intervijas. pat palika suvenīrs, pie ieejas meitene iedeva ČEKA Ieejas biļeti/caurlaidi (kopija no oriģināla). paldies p.s. viss materiāls ir pieejams 3 valodas - ru, eng, lv

Jānis

10.05.2014 18:15

Nav vērts iet, tur nav ko redzēt.