Pēc gadsimta ceturkšņa. Baltijas ceļš un totalitārā komunisma sabrukums

Apraksts:

Latvijas Universitātes Lielajā aulā 21. augustā un Stūra mājā 22. augustā notika starptautiskā konference „Pēc gadsimta ceturkšņa. Baltijas ceļš un totalitārā komunisma sabrukums: Eiropas kopīgās atmiņas un politiskās iedvesmas avots”, kas bija veltīta Baltijas tautu brīvības un valstiskuma atjaunošanas vēlmes unikālajam apliecinājumam pirms 25 gadiem.

Konferences pirmajā dienā notika diskusija par Baltijas un Austrumeiropas valstu izvēlētajiem attīstības modeļiem un sasniegto divdesmit piecos gados kopš Baltijas ceļa, kā arī tika analizētas galvenās mācības, kas jāņem vērā šodienas ģeopolitiskajā realitātē.
 
Konferences otrā diena bija iedalīta divos tematiskajos blokos. Pirmais tika veltīts indivīda situācijai totalitārā režīmā, viņam iespējamajiem izvēles variantiem – sadarbību, pielāgošanos vai pretošanos. Otrais bloks skāra šobrīd ļoti aktuālās Eiropas kopējās atmiņas problēmas. Pēdējās desmitgades ir parādījušas, ka vienlīdzīgas attieksmes veidošana pret komunisma un nacisma noziegumiem ir viens no galvenajiem šobrīd topošās Eiropas kopējās atmiņas izaicinājumiem.

Tematiskā līnija: Brīvības iela

Sākās: 21.08.2014 07:00

Beidzās: 22.08.2014 16:00

Vieta:

  • "Stūra mājā" Brīvības ielā
  • LU Lielajā aulā

Notikuma veids:

  • Diskusija / Lekcija

Notikuma kategorija:

  • Vēsture

Notikuma auditorija:

  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

VDK ēka jeb Stūra māja Latvijas okupācijas piecdesmitgadē kļuva par totalitārās varas spilgtāko simbolu, un tā joprojām ir pagājušā – totālo karu, masu represiju un genocīda – gadsimta relikts 21. gadsimta Rīgā. 2014. gads bija īstais brīdis, lai mainītu Stūra mājas likteni, lai atvērtu durvis un saskartos ar ēkā ieslēgto pieredzi, likteņiem, tos pilnībā apzinoties, izprotot un pārradot. Stūra māja bija atvērta no 1. maija līdz 19. oktobrim, piedāvājot apmeklēt Okupācijas muzeja iekārtoto ekspozīciju, ekskursiju „Čekas pagrabos” gida pavadībā un piecas izstādes – „Draudzības (re)konstrukcija”, „Latvieša koferis”, „Par spīti visam”, „10 lietu stāsti par cilvēku un varu” un „Liktens lietu muzejs”, kas no dažādiem skatpunktiem traktēja cilvēka un varas attiecības pagātnē, kuras joprojām iespaido mūsu šodienas apziņu.

Web adrese: http://okupacijasmuzejs.lv/muzeja-projekts-izstaiga-stura-maju

Rīga2014

0 komentāri

Komentāru nav