Man piekāst vēsturi

Apraksts:

1. stāva zālē Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas telpās, kā arī pagalmā, notika diskusija skolēniem „Man piekāst vēsturi". Un ko dod tā vēstures mācīšanās!? Ko man dos, ja zināšu, ka sen pagājušā gadā sen nomiruši cilvēki darīja lietas, kuras šodien neviens sen vairs nedara? Piekāst! Bet varbūt… Varbūt tomēr tie cilvēki nemaz nebija tik citādāki kā mēs šodien? Diskusija aicināja uz Stūra māju paaudzi, kurai šais sienās glabātā vēstures patiesība var šķist vien „spoku stāsts” un „šausmenīte”...

Piedalījās: Mārtiņš Zvīdriņš (Stūra mājas gids), Aleksejs Popovs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolēns), Māris Antons (Digitālo mediju eksperts), Henriks Eliass Zēgers (jaunais dzejnieks, publicists), Roberts Rasums (studē politoloģiju), Oskars Kaulēns ("Iespējamās misijas" vēstures skolotājs), Ričards Muižnieks (Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 11. klases skolnieks), Ģirts Jankovskis (filosofijas doktors), Raimonds Elbakjans ("Ghetto Games" izveidotājs).

Diskusijas moderators: Jānis Arājs (Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas vēstures skolotājs).

Tematiskā līnija: Brīvības iela

Sākās: 19.09.2014 15:00

Vieta:

  • "Stūra mājā" Brīvības ielā

Notikuma veids:

  • Diskusija / Lekcija

Notikuma kategorija:

  • Vēsture

Notikuma auditorija:

  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

VDK ēka jeb Stūra māja Latvijas okupācijas piecdesmitgadē kļuva par totalitārās varas spilgtāko simbolu, un tā joprojām ir pagājušā – totālo karu, masu represiju un genocīda – gadsimta relikts 21. gadsimta Rīgā. 2014. gads bija īstais brīdis, lai mainītu Stūra mājas likteni, lai atvērtu durvis un saskartos ar ēkā ieslēgto pieredzi, likteņiem, tos pilnībā apzinoties, izprotot un pārradot. Stūra māja bija atvērta no 1. maija līdz 19. oktobrim, piedāvājot apmeklēt Okupācijas muzeja iekārtoto ekspozīciju, ekskursiju „Čekas pagrabos” gida pavadībā un piecas izstādes – „Draudzības (re)konstrukcija”, „Latvieša koferis”, „Par spīti visam”, „10 lietu stāsti par cilvēku un varu” un „Liktens lietu muzejs”, kas no dažādiem skatpunktiem traktēja cilvēka un varas attiecības pagātnē, kuras joprojām iespaido mūsu šodienas apziņu.

Web adrese: http://okupacijasmuzejs.lv/muzeja-projekts-izstaiga-stura-maju

Rīga2014

0 komentāri

Komentāru nav