Strēlnieks. Mākslinieks. Portrets

Apraksts:

Pasākuma ideja bija apzināt tēmu „Latviešu gleznotāji un rakstnieki strēlnieku formā – portreti un portretētāji” un iepazīstināt ar to plašāku publiku. Programmā: 

- mākslas vēsturnieka Eduarda Kļaviņa priekšlasījums „Latviešu gleznotāji un rakstnieki strēlnieku formā – portreti un portretētāji”; 
- saruna ar Edgaru Vērpi par Jukumu Vācieti un viņa gleznoto Jukuma Vācieša portretu.
Pasākums notika Jāņa Akuratera muzeja Gaišajā salonā izstādē „Dzejnieks / strēlnieks / mākslinieks – portrets”, kurā redzami Konrāda Ubāna un Valdemāra Tones gleznotie Jāņa Akuratera portreti un Edgara Vērpes 1982. gadā gleznotais Jukuma Vācieša portrets.

Tematiskā līnija: Brīvības iela

Sākās: 04.09.2014 15:00

Vieta:

  • Jāņa Akuratera muzejā

Notikuma veids:

  • Diskusija / Lekcija
  • Pasākums

Notikuma kategorija:

  • Vizuālā māksla

Notikuma auditorija:

  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

Jāņa Akuratera muzeja akcijas „Café Spleen jeb Augusts 1914” nosaukums aizgūts no Akuratera stāsta „Café Spleen”, kas vēsta par strēlnieku – mākslinieku kara situācijā radīto „cilvēcisko patvērumu" vakaros lauku pirtiņā, kur viņi pulcējās un runāja par dzīvi un mākslu „viņpus” kara lauka. Akcijas laikā muzeja dārzā savdabīgā „Café Spleen” – armijas teltī, notika pasākumi, izrādes, performances, kas stāstīja par dzejnieku un mākslinieku kara laukā, par cēloņiem un sekām un laikmetu sasaukšanos.

Web adrese: http://www.akurateramuzejs.lv/

Rīga2014

0 komentāri

Komentāru nav