Rīga – Eiropas krustcelēs: Portugāle, Rumānija

Apraksts:

Gailis ir veiksmes un laimes simbols. Jūsu mājās nav gaiļa? Šī bija tā diena, kad ikviens, jauns vai vecs, varēja darboties kopā ar „Rīdzes” māksliniekiem radošajās darbnīcās un radīt katrs savu Laimes un Veiksmes Gaili, jo katram taču laime ir sava… Bija apskatāma arī „Rīdzes” mazo mākslinieku darbu izstāde ar portugāļu tautai raksturīgo krāsu kolorītu.

Portugāle nav iedomājama bez futbola. 2014. gadā portugāļu izcilākais futbolists Krištianu Ronaldu kļuva par visu laiku rezultatīvāko Portugāles izlases spēlētāju – tā kā 18. oktobris Latvijā ir arī Ronaldu vārda diena, tad šajā dienā „Rīdzē” notika Ronaldu kausa izcīņa – Jocīgā futbola čempionāts, kurā varēja piedalīties ikviens drosmīgais. Bija arī gastronomiskas izpriecas – lielajiem un mazajiem ciemiņiem tika piedāvāts „Folhas de cha” un „Panquecas portugueses”.

Savukārt „Rīdzes” Lielajā zālē valdīja rumāniskas noskaņas. Teātra studija „Mēs” kopā ar dziedošajiem un muzicējošajiem kolektīviem, ģitārspēles un saksofona meistariem, kā arī viņu audzēkņiem un Estrādes deju studiju, veidoja koncertuzvedumu pēc rumāņu pasakas motīviem. Neiztrūka arī karstasinīgas dejas, noslēpumainas zīlnieces pareģojumi un rotaļas rumāņu gaumē.

Tematiskā līnija: Ceļu karte

Sākās: 18.10.2014 10:00

Beidzās: 18.10.2014 13:00

Vieta:

  • Pamatskola „Rīdze” (K. Valdemāra 2)

Notikuma veids:

  • Diskusija / Lekcija
  • Radošā darbnīca

Notikuma kategorija:

  • Iedzīvotāju dalība
  • Izglītība

Notikuma auditorija:

  • Bērni
  • Jaunieši

Projekta apraksts:

Projekta „Rīga – Eiropas krustcelēs” ietvaros Rīgas bērnu un jauniešu centri veda Rīgas pilsētas iedzīvotājus, bērnus, viņu (vec)vecākus un viesus Eiropas piedzīvojumā, kas tika izspēlēts teātra izrādēs, izdziedāts koncertos, zīmēts vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādēs, fiksēts fotoizstādēs un izdejots dažādu tautu dejās.
Atšķirīgo katras valsts kultūrā meklēja arī visi apmeklētāji, iesaistoties un līdzdarbojoties radošajās darbnīcās, konkursos un diskusijās.

Web adrese: http://www.ridze.lv/

Rīga2014

0 komentāri

Komentāru nav