Nepieradinātās mūzikas festivāls „Skaņu mežs”

Apraksts:

Sekojot „Rīga 2014” tematiskajai līnijai „Okeāna alkas”, „Skaņu mežs 2014” meklēja atbildi uz jautājumu: „Kā lai nenoslīkst mūzikas pārsātinātības okeānā?” Risinājumi tika piedāvāti, līdzsvarojot elektronisko mūziku ar akustiskiem priekšnesumiem, klausāmo mūziku ar ritmisko mūziku, žanrisku tīrību ar postmoderniem eksperimentiem un starpdisciplinaritāti, tādā veidā radot nepieciešamo līdzsvaru, kas Rīgas skaņu gardēžiem un entuziastiem palīdzēja noturēt skaidru virzības izjūtu mūsdienu mūzikas nebeidzamajos ūdeņos.

Ievērojamākie festivāla „Skaņu mežs 2014” mūziķi bija: vokālists un komponists Bliksa Bārgelds (Blixa Bargeld), kurš pazīstams kā grupas „Einstürzende Neubauten” līderis – festivālā viņš uzstājā ar vokālu solo performanci; vācu programmētājs un mūziķis Roberts Henke jeb Monolake, kurš uzstājās ar iespaidīgu lāzeru-skaņas šovu „Lumière; kritiķu lutinātais eksperimentālās deju mūzikas producents Endijs Stots (Andy Stott); par savu spokaino un valdzinošo balsi daudzinātā amerikāņu dziesminiece Marisa Nadlere (Marissa Nadler), kuras sestais solo albums „July” guvis vienbalsīgu kritiķu atzinību; amerikāņu brīvās improvizācijas pionieris un komponists Vadada Leo Smits (Wadada Leo Smith), kurš 2013. gadā kļuva par vienu no trim finālistiem cīņā par Pulicera balvu mūzikā; projekts „Innode”, kurā apvienojušies dalībnieki no tādām grupām kā „Radian”, „Pan American” un „Elektro Guzzi”; sintīpopa duets „Xeno & Oaklander” no Bruklinas, kā arī citi. 

Tematiskā līnija: Okeāna alkas

Sākās: 09.10.2014 21:00

Beidzās: 10.10.2014 21:00

Vieta:

  • Mūzikas namā „Daile”

Notikuma veids:

  • Koncerts

Notikuma kategorija:

  • Mūzika

Notikuma auditorija:

  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

Festivāls „Skaņu mežs” tiek rīkots, lai atainotu jaunākās norises un drosmīgākos eksperimentus mūzikas pasaulē. Repertuāra veidošanā galvenais kritērijs ir uzdrīkstēšanās un centieni panākt unikālu skanējumu, taču lielākoties tiek pārstāvēti tādi žanri kā ritmiskā elektroniskā mūzika, elektro-akustika, brīvā improvizācija, eksperimentālā popmūzika un laikmetīgā kompozīcija. 12. eksperimentālā mūzikas festivāla „Skaņu mežs” koncertu apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar aktuāliem māksliniekiem novatoriskās mūzikas sfērā, kā arī dažādu avangarda mūzikas žanru pionieriem. 

Web adrese: http://www.skanumezs.lv/lv/

Rīga2014

0 komentāri

Komentāru nav