Eiropas kamerkoru lielkoncerts „Simfonijas un pasakas”

Apraksts:

„Tenso dienu” programmas vadlīnijas: mistiskais, profānais un sakrālais ir krustpunkti, kuros sastapsies dažādu valstu mūzikas laikmeti ar nacionālās koru kultūras savdabību, kora mūzikas novitātes ar tradicionālās dziedāšanas veidiem, radot inovatīvu vokālās mākslas un citu mūsdienu mākslas komponentu sintēzi. Laicīgās mūzikas koncertā piedalījās RIAS „Kammerchor” (Vācija), „Eric Ericsons Kammarkör” (Zviedrija), Igaunijas Filharmoniskais kamerkoris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā, apvienojoties viena no 20. gs. kormūzikas sarežģītākā un spilgtākā opusa – Igora Stravinska „Psalmu simfonijas” atskaņojumā.

Tāpat piedalījās Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava, kas aizveda Kārļa Skalbes, Hansa Kristiana Andersena un Brāļu Grimmu pasaku valstībā, kur amerikāņu komponista Deivida Langa darbam „Meitene ar sērkociņiem” līdzās skanēja Ērika Ešenvalda un Līgas Celmas radīto pasaku pasaules pirmatskaņojumi. Šīs skaņu pasaules mistisko noskaņu papildināja režisora Roberta Rubīna videoprojekcijas un vizuāli inscenējumi, pārvēršot koncertu laikmetīgās mākslas piedzīvojumā.

Tematiskā līnija: Dzintara ādere

Sākās: 18.10.2014 16:00

Vieta:

  • Sv. Pētera baznīcā

Notikuma veids:

  • Koncerts
  • Festivāls
  • Radošā darbnīca
  • Pasākums

Notikuma kategorija:

  • Mūzika

Notikuma auditorija:

  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

„Tenso” – Eiropas Profesionālo koru asociācijas tīkls (Tenso Network Europe) kopš 2003. gada apvieno labākos Eiropas korus. Viens no „Tenso” četriem dibinātājiem un tā idejiskais virzītājspēks ir Latvijas Radio koris, kas 2014. gada oktobrī kļuva par starptautiskā koru festivāla „Tenso dienas” saimnieku, savukārt Rīga – par Eiropas profesionālo koru galvaspilsētu, rīkojot jauno komponistu meistarklases, profesionāļu tikšanās un koncertus Rīgā. „Tenso dienās” Latvijas Radio koris kopā ar izcilākajiem Eiropas profesionālajiem koriem pārsteidza ar jaunām, nedzirdētām programmām. 

Web adrese: http://www.radiokoris.lv/lv/tenso-eiropas-kamerkoris

Rīga2014

0 komentāri

Komentāru nav