Marka un Lūkas pasijas

Apraksts:

Koncertu sērijas „Bahs. Pasija. Rīga” pirmajā koncertā tika atskaņota Johana Sebastiāna Baha mazpazīstamā „Marka pasija”, pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja īpaši šai koncertu sērijai veltītais Ērika Ešenvalda jaundarbs „Lūkas pasija”. Šo skaņdarbu iestudējumus Rīgas klausītāji varēja baudīt Latvijas Radio kora, orķestra „Sinfonietta Rīga”, brīnišķīga solistu ansambļa un diriģenta Sigvarda Kļavas interpretācijā. Izpildītāji: Latvijas Radio koris, "Sinfonietta Rīga". Diriģents: Sigvards Kļava, solisti: Jānis Kurševs (tenors), Sergejs Jēgers (kontrtenors), Elīna Šimkus (soprāns), Daumants Kalniņš (baritons), Ieva Parša (mecosoprāns).

Tematiskā līnija: Okeāna alkas

Sākās: 04.04.2014 16:00

Vieta:

  • Rīgas Domā

Notikuma veids:

  • Koncerts

Notikuma kategorija:

  • Mūzika

Notikuma auditorija:

  • Jaunieši
  • Pieaugušie

Projekta apraksts:

Projektā „Bahs. Pasija. Rīga” skanēja sakrālās mūzikas žanra visnozīmīgākās pasijas. Johana Sebastiāna Baha komponētajiem darbiem drosmē, dziļumā un filozofiskās koncepcijas spēkā nav konkurentu. Baha lielā ietekme un enerģija, viņa mūzikas spēks ir virzījis pasaules prātus un idejas, viņa mūzika Rīgas dievnamos pietuvināja klausītājus cilvēka izziņai par esamību. Izcilāko Eiropas baroka mūzikas interpretu piedalīšanās projektā apliecināja Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas piederību Eiropas vēsturiskajai kultūrtelpai. Koncertu sērija „Bahs. Pasija. Rīga” bija klausāma trīs lielākajos Rīgas dievnamos trīs piektdienas pirms Lieldienām.

Web adrese: http://www.radiokoris.lv/lv

Rīga2014

1 komentāri

sanita

08.04.2014 12:37

Labdien. Es zinu, kā bija tiešraide no Doma baznīcas 4. aprīlī, bet neiznāca to noklausīties. Vai ir iespēja šo ierakstu vēl noklausīties- Ešenvalda Lūkasa pasiju.